Adalet Bakanlığı 5.358 İKM ve büro personeli alımı

Adalet Bakanlığı 5.358 İKM ve büro personeli alımı

Adalet Bakanlığı 5.358 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı yayınladığı ilan ile infaz koruma memuru (İKM), hemşire, sağlık teknikeri, teknisyen, şoför, aşçı, kaloriferci ve büro personeli alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı 5.358 kamu personeli alımı yapacağını 23 Şubat 2021 tarihli resmi gazete’ de ilan etti. İlana göre Bakanlık infaz koruma memuru, büro personeli, aşçı, hemşire, sağlık teknikeri, teknisyen, kaloriferci ve şoför alımı olarak yapacak. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar bu alımlara başvuru yapabilecek.

İNFAZ VE KORUMA MEMURU ALIMI 4.918 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,

Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

BÜRO PERSONELİ ALIMI (CEZA İNFAZ KURUMU KATİBİ) 19 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak, (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamlayan aday buna ilişkin resmi belgeyi, daktilo veya bilgisayar sertifikası bulunan aday ise sertifikayı e-devlet başvurusu esnasında sisteme yükleyecektir.)

Uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için ilgisine göre sınav kurulu veya komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenerek adaylara verilen ya da UYAP sistemi üzerinden otomatik olarak seçilerek elektronik ortamda gönderilen bir metinden bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız en az doksan kelime yazmak,

Adayların uygulamalı sınavda en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir. (Uygulamalı sınavda aday F ya da Q klavyeden herhangi birini seçebilecektir. Değerlendirme yapılırken büyük/küçük harf ve noktalama işaretleri dikkate alınmayacaktır.)

SAĞLIK TEKNİKERİ ALIMI 20 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

22 Mayıs 2014 tarihli ve 29007 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik Ekinde yer alan görev tanımlarında belirtilen “Yaşlı bakım teknikeri / Evde hasta bakım teknikeri” alt başlığı altında yer alan görevleri ceza infaz kurumunda yürütmek üzere;

En az ön lisans ve dengi okul mezunu olmak (Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı ile başvuru yapılabilecektir.),

Yaşlı bakım hizmetleri, yaşlı bakımı veya yaşlı hizmetleri bakımı ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

HEMŞİRE ALIMI 4 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

6283 sayılı Hemşirelik Kanunu’nun 1. maddesi ile aynı kanunun Geçici 2. maddesinin son fıkrasında tanımlanan hemşirelik ve hemşireliğe eşdeğer sağlık memurluğu programlarından mezun olmak.

TEKNİSYEN ALIMI 157 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

ŞOFÖR ALIMI 156 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

AŞÇI ALIMI 33 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

Ortaöğretim veya yükseköğrenim kurumlarının aşçılık veya dengi bölümü mezunu olmak. (Bu bentte sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan ayrıca aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifika istenmeyecektir.)

En az lise veya dengi okul mezunu olup, halk eğitim müdürlükleri ile diğer resmî kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olmak. (Aday sertifikayı e-devlet başvurusu esnasında sisteme yükleyecektir.)

KALORİFERCİ ALIMI 4 KİŞİ İÇİN ŞARTLAR;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmi kurum veya kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmaları gerekmektedir. (Aday sertifikayı e-devlet başvurusu esnasında sisteme yükleyecektir.)

BAŞVURU TARİHLERİ;

Başvurular 23 Şubat 2021 günü başlamış 12 Mart 2021 günü saat 23.59’da sona erecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.