Adalet Bakanlığı 406 Memur Alımı İlan Açıklaması

Adalet Bakanlığı 406 Memur Alımı İlan Açıklaması

Adalet Bakanlığı tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana göre memur alımı ilan duyurusu yayımlandı. Yayımlanmış olan ilana göre 406 memur alımı için sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır. Sözlü sınavda istenilen başarılı olanlara duyuru yapıldı...

Memur Alımı İş İlanları

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere memur alımı yapacağını, geçtiğimiz günlerde Resmî Gazete üzerinden yayınlamış olduğu ilan aracılığı ile yayımladı. Yayımlanmış olan ilan kılavuzu incelendiğinde, farklı kadro ve pozisyonlarda istihdam edilmek üzere 81 şehirden başvuruların kabul edildiği açıklanmıştı.

3 farklı alanda yap gerçekleştirilecek alım ilanı için başvuru yapan adaylardan şartları sağlayanlar arasında sınav yapılacağı belirtilmişti. Bu kapsamda sözlü sınav sonuçlarının açıklandığı kurum tarafından yayımlandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını sizlerle paylaştık.

Personel Alım Kadrosu

2022 yılının son aylarında yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre, başta merkez teşkilatta olmak üzere farklı şehirlerde taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 400 memur alımı kadrosu şu şekilde açıklanmıştı; 132 psikolog, 52 pedagog ve 222 sosyal çalışmacı kadro unvanlarında alım yapılacağı kurum tarafından ilan edildi.

Kamu Memur Alımı Sonuç Sorgulama Ekranı

İstenilen şartları sağlayan adaylar arasından ilan edilen kadronun 2 katı kadar aday sözlü sınava katıldı. Adalet Bakanlığı tarafından 406 personel alımı ilanı için yerleşme sonuçları ise kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile ilan edildi.

Sözlü sınava katılan adaylar, sınav sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile birlikte istenilen güvenlik kodunu da doğruladıktan sonra erişim sağlayacaklarını açıkladı.

Sözlü sınavda istenilen başarıyı sağlayan adaylar kurum tarafından istenilen belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.