Adalet Bakanlığı 281 kamu personel alım başvuruları 16-22 Nisan

Adalet Bakanlığı 281 kamu personel alım başvuruları 16-22 Nisan

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na 79, CTE' ye 202 kamu personel alım için başvuru işlemleri devam ediyor. Başvuru yapacak adaylar ilan durumuna göre 16 Nisan ve 22 Nisan tarihlerinde sona erecektir.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne kamu personel alımları devam etmekle birlikte başvurular sürmektedir.

Adalet Bakanlığı CTE’ nin 202 sözleşmeli personel alımı yapacağına dair resmi yazı geçtiğimiz günlerde yayımlanmış, ilgili duyuruda kuruma öğretmen, sosyal çalışmacı, psikolog, fizyoterapist, veteriner, mühendis, unvanlarında alım yapılacağı, 16 Nisan’a kadar alıma başvuruların devam edecektir.

CTE PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINACAKTIR.

Duyuruda başvuranlarla ilgili olarak adaylar başvurularını 01.04.2021-16.04.2021 tarihleri arasında saat 23:59’ a kadar e devlet üzerinden giriş yapılarak, e-devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif olacak olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak olan başvurular geçersiz sayılacaktır. Genel şartlar haberimizin devamında olup ilgili pozisyonların özel şartları sunuldu.

ADLİ TIP KURUMU 79 PERSONEL ALACAKTIR

Resmi Gazetede yayımlanan 5 Nisan 2021 tarihli ilana göre, son başvuru tarihi 22 Nisan 2021, Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu, ilanda özel şartları belirtilen pozisyonlar için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak olan sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli 79 personel alacak.

İlgili kurumca yapılacak olan sınavlara 2020 yılı KPSS'ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvurulacak pozisyonlar ise; 18 Kimyager, 24 Laborant, 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Teknisyen ve 4 Hizmetli pozisyonlarına sözleşmeli olarak alım yapılacaktır.

Genel Şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

35 yaşını bitirmemiş olmak,

Koruma ve güvenlik pozisyonu için 30 yaşını bitirmemiş olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Hüküm giymemiş olmak,

Görevini yapmasını engelleyecek herhangi bir akıl hastalığı bulunmamak,

Alımı yapılacak pozisyonun öğrenim niteliğini taşımak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.