Adalet Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı 18 bin personel alımı bildirgesini yayınladı. Personel alımı başlangıç tarihi ve başvuru şartları merak ediliyor. Cevapları haberimizde.

Adalet Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Ne Zaman?

Son zamanlarda internet üzerindeki aramalara bakıldığında, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri ile birlikte müracaat şartlarının oldukça fazla sayıda aranmasının olduğu görülmekte. Özellikle Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından gelen son bildirimin ardından vatandaşların kafasındaki soru işaretleri arttı. Bakan Bozdağ, katıldığı bir iftar yemeği sırasında 18 bin personel alımı gerçekleştirileceği haberini duyurmuştu. Duyuru sonrasında 2023 yılına ait Adalet Bakanlığı kadrosuna alımı yapılacak olan personeller için, istenen şartlar sorgulanmaya başladı. Başvuru tarihleri ile birlikte branş dağılımı merak konusu oldu.

Bakan Bozdağ açıklaması sırasında net rakamlar verdi. 18 bin 305 personel alımı gerçekleşeceği müjdesini net ifade ile bildirdi. Personel alımı tarihleri ve personeller için bakanlık tarafından belirlenen şartlara ait açıklamaları sizler için araştırdık. İşte cevaplar...

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Kesinleşti

Adalet Bakanı Bozdağ tarafından yapılan açıklamalar oldukça net ifadeler içerdi. Müdürlüklere göre kadro sayıları bakan tarafından bildirildi. Bildirisinde; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesi için 8 bin 376, Personel Genel Müdürlüğü kadrosuna ait ise 9 bin 229 personel alımı gerçekleştirileceği öğrenildi. Ayrıca İcra Dairesi Başkanlığı kadrosuna da 700 işçi alımı yapılacağını bildiren Bakan, toplamda 18 bin 305 personel alımı ilanını kamuoyuna paylaşacakları müjdesini verdi.

Adalet Bakanlığı bünyesindeki boş kadroların doldurulmasına ilişkin 38 bin personel alımı hakkındaki sözlü paylaşımına şu şekilde devam etti. 38 bin personel alımı için meslek dağılımı, müracaat tarihleri ve müracaat koşullarının yakın zamanda Bakanlık tarafından ilan edileceğini müjdeleyerek konuşmasını tamamladı.

adalet-bakanligi-18-bin-personel-alimi-ne-zaman-basvuru-sartlari.jpg

İlgili ilan henüz yayınlanmamış olsa da Bakan tarafından net sayıların içerdiği bildirim ile Adalet Bakanlığı personel alımı kesinleşti. Bakanlık tarafından ilanın yayınlanmasının hemen ardından Kamu Personel Alımı ekibi olarak, haberi sizler ile paylaşacağız.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Genel Şartları

Bakanlık tarafından mesleki dağılım henüz belli olmadığından özel şartlar açıklanmamıştır. Ancak Adalet Bakanlığı personel alımı genel şartları; standartları gereği şu şekilde listelenebilmektedir.

Başvuracak olan adaylardan Türk uyruklu olmaları beklenmektedir.

Kamu haklarının kısıtlı olmaması gerekmektedir.

Kasten işlenmiş olan herhangi bir suç sebebiyle 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezası alanlar Adalet Bakanlığı personel alımı ilanına başvursa bile, müracaatları kabul edilmemektedir.

Adaylara ait arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması yapıldığında sonucunun olumlu olması şartı vardır.

Erkek adaylarda askerlik ile ilişkisi olan kişilerin müracaatları da kabule dilmeyenler listesinde yer almaktadır.

Son dakika Adalet Bakanlığı personel alımı

Son dakika personel alımı başvuruları

Son dakika güncel 2023 personel alım

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.