Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı Başvuruları 2-10 Kasım

Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı Başvuruları 2-10 Kasım

Adalet Bakanlığı 11 Ekim 2021 duyurusuna göre 1000 personel alımı için ilana çıktı. Bakanlık alımı başvuruları 2-10 Kasım 2021 tarihleri arasında alacak. Adalet Bakanlığı personel alımlarına kimler nasıl başvuru yapacağı detayları şöyle sunuldu.

Adalet Bakanlığı 1000 Personel Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı 11 Ekim 2021 duyurusuna göre 1000 personel alımı yapacağını kılavuz şeklinde sundu. Bakanlık alımlarına başvuruları 2-10 Kasım 2021 tarihleri arasında alacak. Sınav merkezleri olarak İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri açıklanmıştır.

Başvuru Şekli ve Ücret Yatırımı

Adaylar başvurularını, 2-10 Kasım 2021 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle) veya mobil uygulamalarından veya diledikleri bir Başvuru Merkezinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Alım Kadro Dağılımı

800adlî yargı hâkim ve savcı adayı alımı.

100 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adayı alımı.

100 idari yargı hâkim adayı alımı olarak yapılacak.

Başvuru Genel Şartları

Adli yargı hâkim ve savcı adaylığı ile idari yargı hâkim adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,(doğum tarihi 01.01.1986 ve daha sonra olanlar sınavlara başvuru yapabileceklerdir).

Avukatlık mesleğinden alınacak adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı için; yazılı yarışma sınav tarihi itibariyle avukatlık mesleğinde fiilen en az üç yıl çalışmış olmak, yazılı giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45yaşını doldurmamış olmak,(doğum tarihi 01.01.1976 ve daha sonra olanlar sınava başvuru yapabileceklerdir).

Adlî yargı –Avukatlık adlî yargı adayları için; hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye‘deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak.

İdarî yargı adayları için; Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak, hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar bakımından, her dönemde alınacak aday sayısının yüzde yirmisini geçmemek üzere, hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yükseköğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak,

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum