Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı ve Başvuruları 2021

Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personeli Alımı ve Başvuruları 2021

Adalet Bakanlığı 11 Ekim 2021 tarihinde yaptığı duyuruya göre bünyesinde çalışmak üzere 1000 kişilik personel alım ilanı yayınladı. Kamu personeli alım ilanını merak eden adaylar Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman ve başvuru yapmak için hangi şartla

Adalet Bakanlığı 1000 Kamu Personel Alım İlanı Hakkında

Haberimizin detaylarına bakacak olursak geçtiğimiz Ekim ayında Adalet Bakanlığı 1000 personel alım ilanını duyurmuştu.

Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Adaylar başvurularını 10 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle) veya mobil uygulamalarından veya diledikleri bir Başvuru Merkezinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere 800 adli ve idari yargı personeli, 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı alımı, 100 idari yargı hakim alımı yapılacağını duyurdu.

Adalet Bakanlığı Başvuru Şartları

• Adli yargı hakim ve savcı alım ilanlarına bakacak olursak adli yargı hakim alımlarının yapılacağı gün ile beraber 35 yaşını doldurmamış olmak.

• Avukatlık mesleğinden alınacak hâkim ve savcılık sınavları yazılı sınavlarına katılmak için önceden avukatlık mesleğinde 3 yıl çalışmış olmak.

• Ocak ayının birinci günü itibariyle 45 yaşını doldurmamış olmak.

• Hukuk programlarından mezun olarak bu bölümleri başarı ile bitirmiş olmak
İdari yargı adayları için ise Hukuk fakültesinden mezun olmak ve bunun yanı sıra yabancı bir hukuk fakültesini bitirerek Türkiye’de yer alan Hukuk fakültelerinde programlarına bağlı olarak orada eksik kalan dersleri başarı ile tamamlamış olması gerekir.

İdari yargı bakımından alımı yapılacak adaylar da her dönemde alınacak adaylar bakımından yüzde yirmisini geçmemek üzere hukuk bilgisi programlarından yeterince yer verilen siyasal bilimler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarından en az dört yıllık olmak koşulu ile beraber aynı zamanda bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı yüksek öğretim okullarından mezun olmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum