55 KPSS Puanlı Kamu 500 Sözleşmeli Personel Alımı Başladı

55 KPSS Puanlı Kamu 500 Sözleşmeli Personel Alımı Başladı

55 KPSS puanı bulunan adaylar dikkat! Kamu 500 sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. Temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımı branşlarında yapılıyor. En az lise mezun adaylar başvuru yapabilir.

55 KPSS puanlı kamu 500 sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı devlet personel alımı ilanına başvurular başladı. En az lise mezunu olan adaylar başvurularını 7-17 Aralık 2021 tarihleri arasında CİMKO üzerinden yapacak. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ön lisans mezunlarında KPSSP93 ve ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunlarında KPSSP94 puan türünden en az 55 ve üzeri puan almış olmak.

Adaylar önlisans veya lise mezunu olması gerekiyor. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Lise Mezunu Erkek ve Kadın adaylar arasından 215 kişi Güvenlik Görevlisi alımı olarak KPSS P94 puanı en az 55 olanlar başvuru yapabilir.

Önlisans mezunu Erkek Güvenlik Görevlisi 185 kişi kamu personeli alımında ise adayların herhangi bir önlisans programı mezunu olması, 2020 yılı KPSS P 93 puanı en az 55 olması lazım.

Lise mezunu erkek ve kadın temizlik görevlisi alımı 100 devlet personeli alımı için adayların 2020 KPSS P94 puanı en az 55 puan olan, 17 Aralık 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olan kişiler arasından seçilecek. Kamu personeli alımı niteliğinde sonlandırılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum