3 Kurum (MEB ÖSYM AFAD) 553 İşçi, Personel ve Memur Alımı İlanı

3 Kurum (MEB ÖSYM AFAD) 553 İşçi, Personel ve Memur Alımı İlanı

3 kamu kurumu 553 işçi, personel ve memur alımı ilanı yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından alım yapılacaktır.

Devlet ve kamu kurumların da iş arayanlar için 553 kontenjan açıldı. Farklı 3 kamu kurumu tarafından yapılacak olan alımlara göre işçi alımı, personel alımı ve memur alımı yapılacaktır. Alım için şartlar ve tarihler belli oldu! Sizler için haber detayımız da başvuru yapmanız için gerekli olan bilgileri sunduk! İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı 450 Personel Alımı

İl Milli Eğitim Müdürlükleri örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevlendirilmek üzere 450 memur alımı yapacağını açıkladı. Atama yapılacak alanlar: 11 beden Eğitimi, 6 Biyoloji, 6 Coğrafya, 23 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 Felsefe, 23 Fen Bilimleri, 6 Fizik, 5 Görsel Sanatlar, 5 İHL Meslek Liseleri, 35 İlköğretim Matematik, 37 İngilizce, 6 Kimya, 24 Matematik, 42 Mesleki ve Teknik Eğitim, 5 Müzik, 30 Okul Öncesi, 21 Özel Eğitim, 12 Rehberlik, 52 Sınıf Öğretmenliği, 18 Sosyal Bilgiler, 12 Tarih, 6 Teknoloji ve Tasarım, 24 Türk Dili ve Edebiyatı ve 36 Türkçe kadroların da alım yapılacaktır. Adaylar başvurularını 26 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular online olarak Kariyer Kamu dan yapılacaktır.

AFAD En Az Lise 70 İşçi Alımı İlanı

Kurum tarafından yayınlanan ilana göre; 22 büro personeli, 4 şoför, 25 temizlik görevlisi ve 19 güvenlik görevlisi alımı kadroların da alım yapılacaktır. 35 yaşını tamamlamamış olan adaylar başvuru da bulunabileceklerdir.

Başvurular 1 – 8 Şubat 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Kariyer-Kapısı - Kamu İşe Alım üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

ÖSYM 33 Sözleşmeli Personel Alımı

Kamu kurumu bünyesin de istihdam edilmek üzere 33 sözleşmeli bilişim personeli kadroların da alım yapılacaktır. 24 farklı unvan da alım yapılacaktır. Aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 katı kadar ödeme yapılacaktır. Adaylar başvurularını 19 Ocak tarihin de yapmaya başlamışlardır. Son başvuru tarihi 2 Şubat 2023 tarihi olarak ilan edilmiştir. Başvurular online olarak ÖSYM kariyer kapısı - kamu işe alım üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.