2021 PMYO ve POMEM İçin 15 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı?

2021 PMYO ve POMEM İçin 15 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı?

2021 PMYO ve POMEM için polis alımı yapılacak mı? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre POMEM ve PYMO eğitim sonrası sınav sonuçları açıklandı. Dolayısı ile yeni alımların da önü açıldı.

2021 PMYO ve POMEM için alımlar başlıyor mu?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre PYMO ve POMEM eğitimi sınav sonuçları açıklandı. Bu sayede 2021 polis alımı'nın başlayabileceğini söyleyebiliriz. Daha öncesinde Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmesi sırasında 2021 polis alımı için kontenjan belirlenmişti. Dolayısı ile 28.dönem POMEM ve lise mezunu polis alımı (PMYO) için bekleniliyor. Peki, başvuru için ne zaman yayımlanır? PYMO ve POMEM için başvuru şartları nelerdir? 

PMYO ve POMEM İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Polis alımını bekleyen adaylar başvuru yapmak için sabırsızlıkla ilanın yayımlanmasını bekliyor. Geçtiğimiz yıllar da Temmuz ve Eylül ayları kapsamında yapılmıştı. PYMO ve POMEM alımı için ilanın yakın tarihte yayımlanacağını düşünüyoruz.

PMYO Polis Öğrenci Alımı Kontenjanı Nedir?

2021 yılı PMYO alımları için kontenjan sayısı'nın en az 5.000 kişi bekleniyor. Polis öğrenci alımı TYT sınavı ile yapılmaktadır. Polis Akademisi'nden her yıl 2.500 ile 3.000 öğrenci mezun olmaktadır. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmesi sırasında kontenjan hakkında bu şekilde bir açıklama yapıldı.

POMEM Polis Alım Kontenjanı Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklama doğrultusunda en az 10 bin ile 11 bin arasında polis alımı kontenjanı beklenmektedir. POMEM 28.dönem POMEM için alımların ne zaman yapılacağı bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmesi'nde "Emniyet Genel Müdürlüğü için belirtilen atama iznin 11837 adedi sadece Komiser Muavini ve Polis Memuru kadrolarında yapılacak atamalar için kullanılabilir." şeklinde açıklama yapıldı. POMEM için başvuru ilanı ne zaman yayımlanır? sorusunu merak eden adaylar araştırmalara devam ediyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com