20 Şehir Hastanesi Kamu Memur Alımı Ve İşçi Alacak

20 Şehir Hastanesi Kamu Memur Alımı Ve İşçi Alacak

20 şehir hastanesi tarafından memur ve işçi alımı yapılacak. Kamu memur alımları kapsamında memur ve işçi alımları şehir hastanesi tarafından yapılması bekleniyor. Memur ve işçi alımı için detaylar belli oldu mu?

Devlet kurumları personel alımları kapsamında 20 şehir hastanesi kamu memur alımı ve işçi alımı yapacak. Farklı farklı kontenjanlara memur ve işçi alımları yapılacak. Alımı yapılacak kontenjan dağılımı neler?

Şehir hastaneleri personel alımları ilanlarına başvuru yapacaklar için alımı yapılması beklenen unvanlar, temizlik personeli alımı, büro personeli alımı, güvenlik görevlisi alımı, sağlık personeli alımı, bahçıvan alımı, destek personeli alımı, hemşire alımı ve daha birçok kontenjan ve kadroda personel ataması yapılılacak.

Hangi Hastane Personeli Alımı Yapılacak

Türkiye'nin 20. Şehir hastanesi olarak bilinen şehir hastanesi açılacağı belirtili. Her hastaya bir oda verileceği için her odaya da bir hemşire ve bir gerekli kadroda personel alımı için ilana çıkacak.

Halen yapılmakta olan şehir hastaneleri ise şu şekilde belirtildi; "Ankara-Etlik Şehir Hastanesi, Kütahya Şehir Hastanesi, Gaziantep Şehir Hastanesi, Kocaeli Şehir Hastanesi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Aydın Şehir Hastanesi, Samsun Şehir Hastanesi, Trabzon Şehir Hastanesi, Antalya Şehir Hastanesi, Ordu Şehir Hastanesi, Denizli Şehir Hastanesi, Sakarya Şehir Hastanesi, Şanlıurfa Şehir Hastanesi, Diyarbakır Şehir Hastanesi."

ehir-hastanesi-is-ilanlari-basvuru-sartlari-aciklandi-mi.jpg

Yukarıda belirtilen 14 farklı daha yapılmakta olan şehir hastanesinin yapıldığı tarihte atamalarında yapılması beklenilmektedir. Yani bu yapılan hastanenin ardından yapılacak olan 14 hastaneye de yüksek kontenjanda personel alımı yapılması beklenilmektedir.

Kontenjan Dağılımı ve Şartları

Temizlik Personeli Alımı Şartları: Temizlik personeli alımı için adaylarda en az ilkokul mezunu olması ve en fazla lise ve dengi okullardan mezun olması aranmaktadır. KPSS her temizlik personeli alımı kapsamında aranmamaktadır. Adayların istediği KPSS şartı aranmaması üzerine olarak belirtilmiştir.

Büro Personeli Alımı Şartları: Büro personeli alımı için adayların en az önlisans veya lisans mezunu olması gerekmektedir. Üniversitelerin büro yönetimine dair gerekli olan herhangi bir bölümünden önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabileceklerdir. Genellikle bir operasyonel alımlarında KPSS 60 puan aranmaktadır. Memur niteliğine girdiği için büro memuru alımında da KPSS puan şartı istenile bilecektir.

Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları: Güvenlik görevlisi alımı için adayların süresi geçmemiş olan güvenlik görevlisi kartına sahip olması, en az lise veya en fazla lisans mezunu olması, 18 ile 35 yaşları arasında olmalı, kamusal haklarından mahrum olmama şartları ile personel alımı iş başvurusu yapabilirsiniz.

Bahçıvan Alımı Şartları: Bahçıvan alımı için adayların en az ilkokul mezunu olması yeterlidir. Alanında deneyimli olma, 18 ile 40 yaşları arasında olma şartları ile personel alımı yapılacaktır.

Hemşire Alımı Şartları: Hemşire alımlarına genellikle adayların üniversite mezunu olması aranıyor. Üniversitelerin hemşirelik bölümlerine dair herhangi birinden lisans mezunu olması gerekmektedir. Hemşire alımına başvuru yapacak adayların 22 ile 35 yaş aralığında olması gerekiyor. Bay bayan fark etmeden kamusal haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Hemşire alalım ona dair şartlar genellikle değiştirmektedir. Lise mezunu olan kişiler arasından da hemşire arama yapılmaktadır. Fakat yayınlanacak ilanda hangi mezuniyet istenileceği henüz kararlaştırılmamıştır. Belirtildiği tarihte sitemizden ulaşabilirsiniz.

ehir-hastanesi-personel-alimi.jpg

Geriye kalan sağlık personeli alımı için ise hangi unvanda hangi şartlar ile personel alımı yapılacağı henüz belirlenmemiştir. Yukarıda belirtilen unvanlar da şu anlık sadece bir tahmin üzerine belirtilmiştir.

Şehir hastaneleri inşaatı tamamlandıktan sonra yayınlanacak olan personel alımı ilanlarını güncel olarak anlık bildirimler ile hemen ulaşıp direk siz başvuru yapmak istiyorsanız uygulamamızı aşağıdaki link üzerinden indirip anlık bildirimler ile haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.