18 – 41 Yaşla En Az Lise Mezunu Yurtdışı Memur Alımı! KPSS’siz

18 – 41 Yaşla En Az Lise Mezunu Yurtdışı Memur Alımı! KPSS’siz

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde güncel yurt dışı memur alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunlarından yapılacak olan alım ilanı için KPSS şartının aranmadığı belirtildi. 18 - 41 yaşla yapılacak olan alım ilanına dair detaylar haberimizde verilmiştir.

Bakanlık İş İlanları

Dışişleri Bakanlığı T.C. Cape Town Başkonsolosluğun da istihdam etmek üzere 13 Kasım 2023 tarihinde güncel müracaat kılavuzu yayımladı. Yayımlanmış olan kılavuzun şartları incelendiğinde, lise, önlisans ve lisans mezunlarından başvuruların kabul edilmesi şartı ile memur alımı yapılacağı açıklandı.
KPSS şartı olmadan yapılacak olan alım ilanı için işe alınacak olan personeller belirlenirken, kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınav sonucuna göre belirleneceği açıklandı.

Söz konusu ilan için ikamet şartının aranmadığı ve şartların sağlanması halinde 81 şehirde bulunan adaylardan müracaatların kabul edileceği belirtildi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları ve şartları sizlere sunuldu.

Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan adaylardan alım yapılacaktır.

Kurum tarafından gerçekleştirilecek olan sınav, tarihi baz alınmak kaydı ile 41 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmanıza engel olabilecek sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir.

İyi şekilde bilgisayar kullanabilen ve İngilizce ve Türkçe dil bilgisine hâkim olan adaylardan alım yapılacaktır.

Kadın ve erkek adaylardan müracaatlar kabul edilecek olup, erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması istenmektedir.

6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık ve sahtecilik suçlarından dolayı fiilen hapis cezasından hükümlü bulunmayan adaylardan alım yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi Nedir?

Güncel iş ilanı için başvurular 12 Kasım 2023 tarih itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. Adaylar için son başvuru tarihi ise 28 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurular elektronik olarak e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi aracılığıyla yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.