100 Zabıt Katibi Alımı Lise Önlisans Lisans Mezun (3724 TL Maaşla)

100 Zabıt Katibi Alımı Lise Önlisans Lisans Mezun (3724 TL Maaşla)

Zabıt katibi olma için ilan bekleyenlere müjde. 100 zabıt katibi alımı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alım yapılacak. Alımı yapılacak kişilere 3724 TL maaş ödemesi yapılacak. Kimler zabıt katibi alımına başvuru yapabilecek.

Zabıt katibi olmak isteyenler bu ilana dikkat! 100 kişilik zabıt katibi kontenjanı yayınlandı. 100 zabıt katibi alımı lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. Lise mezunu 20 kişi, Önlisans mezunu 60 kişi ve lisans mezunu 20 kişi olmak üzere toplam 100 kişi olarak istihdam ediliyor.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru yapacak adaylar 7 Haziran 2021 ile 11 Haziran 2021 tarihleri arasında saat 17.00’a kadar (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay -is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir.

Yargıtay Başkanlığı Ankara zabıt katibi alımlarında uygulamalı yazım sınavı yapılmaktadır.

Zabıt Katibi Genel Başvuru Şartları

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.(Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.).

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (eğitimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar/daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar/daktilo sertifikası istenmeyecektir.).

Başvurusu kabul edilen adayların tamamı, bilgisayar uygulama sınavına çağrılacaktır.

Uygulama sınavının tarihi, saati ve yeri Başkanlığımız internet adresinden duyurulacaktır.

Uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan, üç dakikada en az doksan kelime yazma şartı aranacaktır.

KPSS sınavından alınan puanın % 50’si ile bilgisayar uygulama sınavında yazılan en fazla kelime sayısı 100 puan kabul edilerek her bir doğru kelime karşılığı oluşan katsayı puanı ile yazılan kelime sayısının çarpımı suretiyle elde edilecek puanın % 50 sinin toplamı esas alınarak; en yüksek puandan başlanılarak, her öğrenim düzeyi için ilan edilen pozisyon sayısının 10 katı aday sözlü sınavına çağrılacak olup, son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu kişilerin tamamı sözlü sınava çağrılacaktır.

Uygulama sınavı sonuçları ile sözlü sınava katılacakların listesi, sınavın tarihi ve yeri Başkanlık internet sitesinde ilan edilecektir. Ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum