Yurtdışı Türkler Toplulukları 18.864 TL Maaşla 10 Personel Alımı Başvuruları! İŞKUR

Yurtdışı Türkler Toplulukları 18.864 TL Maaşla 10 Personel Alımı Başvuruları! İŞKUR

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Birliği İŞKUR Resmi sitesinde yayınladığı ilanda toplamda 10 personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden başladı! Başvuru da bulunacak adaylar için Başkanlık bünyesin de online başvuru ekranı kullanıma sunuldu!

İŞKUR sitesinde bulunan ilanda personel alımına dair gerekli her türlü koşul ve şartların ilanı da yayınlandı. Konuyla alakalı tüm her şeyi haberinizde bularak uygun koşulları sağlıyorsanız en kısa sürede başvurmanız mümkün olacaktır. Başvurularınızı yaparken başvuru şartlarını detaylı incelemeniz tavsiye edilir.

Kamu Personeli Alımı Genel Başvuru Şartları Belli Oldu!

657 sayılı devlet Memurları Kanunu’nun 48 maddesinde belirtilen her türlü koşulu sağlamış olması gerekiyor.

Sınavın yapılacağı tarihten önce 35 yaşını doldurmamış olmak gerekir.

Kamusal haklarından yoksun olan yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasın da olumsuz sonuçlanan adayların başvuruları kamu kurumu tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru Adresi ve Tarihi Açıklandı!

Başvurular e-devlet Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı kariyer kapısı-kamu işe alım Adresinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru linki

Başvurular için son gün olan 30 Ocak 2023 saat 18:00’a kadar adaylar elektronik ortamda başvurular için gerekli olan her şeyi tamamlamak zorundadır.

Personel Alımı Sınav Tarihleri ve Yeri

Uzman yardımcılığı için eleme sınavı, yazılı sınavı ve sözlü sınav aşamaları var. Eleme sınavı 11 Şubat 2023 tarihinde saat 10 ile 12 arasında yazılı sınav ise aynı gün içinde saat 14 ile 16 arasında Ankara’da yapılıyor. Harici olarak alakalı tüm bilgiler başkanlığın resmi sitesinden tüm adaylara duyurulacaktır. Yazılı ve sözlü sınav notları aritmetik ortalamayla hesaplanarak en yüksek puanı alan adaylar yardımcılığı için hak kazanacaklar.

Memur Alımı Duyurusu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar, tarafından yayınlanan ilana başvuru yapacak olan adayların; Hukuk fakültesi, İktisadi ve idari bilimler fakültesi, İktisat fakültesi, Siyasal bilgiler fakültesi ve İşletme Fakültesi bölüm/fakültelerinden en az birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Harici olarak ta ekonometri, ekonomi, Finans, gazetecilik, ilişkiler, ilahiyat, iletişim, kaynakları yönetimi, istatistik, işletme, kamu yönetimi, psikoloji, reklamcılık, siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, tarih, Türkoloji, uluslararası ilişkiler, dil ve edebiyat bölümleri, Türkçe ve yabancı dil öğretmenliği bölümlerinden mezun olan tüm adaylar başvurularını yapma hakkı kazanıyor.

Ayrıca adayların Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danca, Endonezce, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Yunanca dillerin herhangi birinden yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavında en az B seviyede puan almış olması gerekmektedir. İşe alınacak olan personeller uzman yardımcısı kadrosun da istihdam edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.