Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 10 Personel Alımı! Başvurular Alınıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 10 Personel Alımı! Başvurular Alınıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 10 personel alımı ilanını geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı. Başvuru alımları devam ediyor. ‘Cumhurbaşkanlığı İnsan kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı’ üzerinden gerçekleştirilmekte olan başvuruların son günü gelmek üzere!

Devlet Memurları Kanunu ve ‘Denizcilik Uzmanlığı Yönetmeliği’ ile ‘Ulaştırma ve Haberleşme Uzmanlığı Yönetmeliği’ çerçevelerinde sözlü sınav yapılacak. Sözlü sınavın ardından GİH (Genel İdare Hizmetleri) sınıfından olmak üzere 7’inci dereceden 3, 8’inci ve 9’uncu dereceden 7 olacak şekilde 10 personel alımı gerçekleşecek.

Kamu Personel Alımı Sınavına Başvuru Tarihleri

30.12.2023 tarihinde başvuruların alınma süreci başlatıldı. Bu süreç 28 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvuruda bulunmak isteyen adayların ‘Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı’ üzerinden e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını iletmeleri gerekmektedir.

Hangi Öğrenim Dallarından Personel Alımı Yapılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından sürdürülmekte olan personel alımı için hangi öğrenim dallarının geçerli olduğu, adaylar tarafından merak konusu. Bu konuya netlik getirmek istedik. İşte başvurusu kabule dilecek olan öğrenim dalları.

2 personel Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği lisans programından,

1 personel Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği lisans programından,

4 personel Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yapay Zekâ ve Veri Mühendisliği, Yapay Zekâ Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği lisans programlarından,

3 personel herhangi bir lisans programından alınacak.

Sözlü Giriş Sınavına Kaç Kişi Katılacak?

10 kişinin alınacağı personel alımı giriş sınavına 4 katı aday katılacak. 40 kişinin katılacağı sözlü sınavdan elemeler sonucu 10 personelin ataması gerçekleşecek. ‘Denizcilik Uzman Yardımcısı’ kadrosuna 3, ‘Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı’ kadrosuna ise 7 personel alımı yapılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Personelliği için KPSS ve YDS Şartları

KPSS şartları tüm personel alımlarında aynı olup, minimum KPSS Puanı 60 ve P3 puan türü üzerinden gerçekleştirilecek. YDS şartı ise 7 personel için en az C seviyesi yani 70 puan istenmektedir. Herhangi bir lisans programından alınacak olan 3 personel için YDS puanı minimum B seviyesi yani 80 puan aranmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.