TYP İŞKUR Üniversite 36 Personel Alımı Başvurusu

TYP İŞKUR Üniversite 36 Personel Alımı Başvurusu

İŞKUR toplum yararına programı personel alımı yeni ilanları yayınlandı. İŞKUR TYP üniversite 36 kişi alım ilanı yayınlandı. En az okur yazar olan adaylar alıma nasıl başvuru yapacak. Başvuru ilan numaraları sunuldu.

İŞKUR TYP personel alımı ilanı yayınlandı. İlana göre TYP üniversite personel alımı 36 kişi olarak yapıyor. En az okur yazar olan adaylar bu alıma başvuru yapabilecek. Başvuruları 24 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar online olarak yapılacak.

TYP personeli alımı genelde noter kurası ile yapılmaktadır. Bu alımda başvuranlar arasından liste yöntemi kullanılarak yapılacak.

Adana Çukurova Üniversitesi personel alımını yapıyor. Başvurular elektronik ortamda kabul edilecek.

Başvurular işkur e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden yapılacak, asil liste; gelir durumu, SGK ve TYP mevzuatının öngördüğü diğer sorgulamaları müteakip kesinlik kazanacak,  son 1 ay SGK olmamak, emekli ve öğrenci (açıköğretim hariç) olmamak TYP lerde göre aynı adreste ikamet edenlerden birisi faydalanabilir.

Dikkat! TYP başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmalısınız.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturup, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettiğimiz toplam kazancımızın asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin bir buçuk katını aşmadığını beyan ederim.

Yukarıdaki beyanımın gerçeğe aykırı olmasının tespiti tarihinden itibaren ihlal ettiğim süreler için aldığım ödemeleri yasal faizi ile birlikte ödeyeceğimi kabul ve taahhüt ederim.

Elektronik ortamda verilen adresten başvuru yapılacak. https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.