TYP İŞKUR Personel Alımı Başvuruları

TYP İŞKUR Personel Alımı Başvuruları

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yayımlanana personel alımı ilanlarına göre Toplum Yararına Program personel alımı ilanı yayımladı.2 farklı ilde personel alımı yapılacağı belirtildi. Detaylar haberimizin içeriğinde.

Toplum Yararına Program İŞKUR üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. İlana göre Tokat merkez ve Trabzon Ortahisar personel alımı yapıyor. TYP MEB bakım onarım ve temizlik unvanında personel alımı yapıyor. Son Başvur tarihleri ve şartları belirlendi.

Başvuru yapanlara asgari ücret düzeyinde ödeme Yapılacağı Belirtilmiştir. İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramayacağı belirtilmiştir.

TYP Uygulama Alanı;

TYP’nin Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmalarında kullanıldığı belirtilmiştir.

TYP Başvuru Şartları;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması şartlarına sahip adaylar başvuru yapabilir.

TYP Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Zamanı;

Başvurular İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkine girilip yapılacaktır. Başvurular başlamış olup en geç müracaatlar 25 Şubat 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Geciktirilen Başvuruların kabul edilmeyeceği belirtilmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.