TYP 81 Şehir Personel Alımları Başladı 8 Bin İŞKUR TYP Başvuru Ekranı

TYP 81 Şehir Personel Alımları Başladı 8 Bin İŞKUR TYP Başvuru Ekranı

İŞKUR TYP 81 şehir personel alımları başladı. 8 bin kişi TYP başvuru ekranı faal bir vaziyette başvuruları kabul ediyor. TYP personeli kimler olabilir. Hangi şehirler alıma önce başladı. TYP yaş aralığı nedir.

İŞKUR TYP 81 Şehir Personel Alımı Başvuruları Başladı

Türkiye İş Kurumu Toplum Yararına Programları kapsamında okullara ve kurumlara personel alımı başvuruları başladı. İŞKUR TYP başvuru ekranı faal bir vaziyette başvuruları almaya başladı. Şuan 13 şehir öncelikli olarak alıma başlamıştır. Günlük olarak başvuru ekranından diğer şehirlerde ilana çıkacaktır.

TYP Başvuruları Nasıl ve Nereden Yapılır?

İŞKUR ilanları üzerinden başvuruları kabul ediliyor. Şuan yayında olan şehirler 28 Ağustos ve 1 Eylül 2021 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekiyor. Kamu personeli alımı başvuru yapacaklar https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi kopyalayarak yeni sayfada açma yöntemi ile başvuru ekranı ve listelere ulaşacaktır.

8 Bin Kişi Hangi İşlerde Çalışacak?

Alınacak kişiler okullarda ve kamu kurumlarda çevre temizliği, çevre düzenlemesi ve şoför gibi işlerde çalışacak. Güvenlik görevlisi olarak okullarda hizmet vereceklerdir.

Yayında Olan Şehirler Listesi

İzmir, Bursa, Artvin, Adana, Tekirdağ, Şırnak, Tunceli, Siirt, Niğde, Antalya, İstanbul, Kastamonu ve Diyarbakır olarak yayınlandı. Diğer şehirler günlük olarak listeye ilave edilecektir.

Kimler Hangi Şartlarda Başvuru Yapabilir?

Adaylar en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. 18 yaşını doldurmuş ve 50 yaşını tamamlamamış olması istenmektedir. Emekli olmamakla beraber her hangi bir kurumdan aylık almıyor olması gerekmektedir. Güvenlik görevlisi alımı kimlik kartı ile yapılmaktadır. Temizlik görevlisi alımı için ayrıca sertifika istenmemektedir. TYP personeli alımı tüm detayları anlık olarak yayınlıyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
55 Yorum