TÜRASAŞ Personel Alımı İŞKUR'da Başladı! Eski Hükümlü ve TMY İlanı

TÜRASAŞ Personel Alımı İŞKUR'da Başladı! Eski Hükümlü ve TMY İlanı

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii (TÜRASAŞ), İŞKUR üzerinden yayımladığı ilanla eski hükümlü ve terör mağduru vatandaşlar için personel alımı yapacağını duyurdu. Topluma kazandırma ve istihdamda fırsat eşitliği ilkeleriyle hareket eden TÜRASAŞ...

TÜRASAŞ Personel Alımı

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii ilanı olarak yayınlandı. Yayımlanan ilana göre, başvuruda bulunacak adayların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması ve adli sicil kaydı bulunması gerekiyor. Eski hükümlü ve terör mağduru olduğunu belgeleyen adaylar, başvuru şartlarını taşımaları halinde başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecekler.

Başvuruları 31 Mayıs 2024 tarihi bitimine kadar yapılacak.

TÜRASAŞ işçi alımı tarafından yapılan açıklamada, işe alım süreçlerinin tamamen şeffaflık ve eşitlik ilkesi gözetilerek gerçekleştirileceği vurgulandı. Başvuruların değerlendirilmesinde, adayların yetenekleri, deneyimleri ve eğitim durumları ön planda tutulacak.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden TÜRASAŞ, bu alımla birlikte toplumun dezavantajlı gruplarına sunduğu istihdam olanaklarını genişletmeyi hedefliyor.

Başvuru yapmak isteyen adaylar, aşağıdaki adımları takip edebilirler:

En yakın İŞKUR şubesine giderek veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden sisteme giriş yapın.
Açık pozisyonları inceleyin ve başvuru yapmak istediğiniz ilanı seçin.

Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

Gerekli belgeleri sisteme yükleyin veya şubeye teslim edin.

TURASAŞ'ın İŞKUR işbirliğiyle başlattığı bu özel alım süreci, hem toplumun tüm kesimlerini kapsayan bir istihdam politikası oluşturulması hem de eski hükümlü ve terör mağduru vatandaşlarımızın hayata tutunmalarına destek olunması açısından büyük önem taşıyor.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçundan mahkûm olmaması gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Askerlik ile ilişiği olmaması (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olması gerekmektedir.

İlan tarihi itibariyle başvuru sahiplerinin 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

Genel Müdürlüğümüze bağlı Bölge Müdürlüklerimizin ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların Eskişehir ili ve ilçelerinde ikamet edenlerden karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

Ortaöğretim (lise ve dengi) okuldan ilanın yayımlandığı gün itibarıyla mezun olmak.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.
Alınacak işçilerin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

Adaylar gece çalışması, vardiyalı çalışma düzenini, görevini yerine getirmeye engel alerjik rahatsızlığı olmadığını ve idarenin unvanına uygun vereceği diğer işleri yapmayı kabul etmiş sayılır.

Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını, Ağır ve Tehlikeli İşler Sınıfında tanımlanan işlerde çalışabilir olduğunu belgelemek şartları aranır.

İŞKUR tarafından belirlenen asil ve yedek adayların listesi, istenen belgeler ve mülakat tarihi işverenin www.turasas.gov.tr İnternet adresi üzerinden duyurulacaktır. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

İŞKUR tarafından belirlenen ilan edilen nihai listede yer alacak adayların belge kontrolü yapılacaktır. Şartları uygun olan adaylardan, noter kurasıyla 1'e 4 oranında asil ve 1'e 3 oranında yedek aday belirlenecektir. İlgili adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınavı asil ve yedek kazanan adaylar www.turasas.gov.tr İnternet adresi üzerinden duyurulacaktır.

Atanmaya hak kazananlar hakkında 7315 sayılı “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereği arşiv araştırması yapılacaktır.

Atanmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeler, belgelerin ulaştırılma yeri ve tarihleri ile ilgili diğer hususlar www.turasas.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Adaylar başvurularını oooo8312469 iş ilan numarası ile başvuru kabul etmektedir.

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.