TÜBİTAK 3 Tekniker ve Teknisyen Alımı İŞKUR Kamu İlanları

TÜBİTAK 3 Tekniker ve Teknisyen Alımı İŞKUR Kamu İlanları

TÜBİTAK 3 tekniker ve teknisyen alımı İŞKUR kamu ilanları yayınlanarak başvuruları kabul etmeye başladı. İŞKUR elektronik TÜBİTAK başvuruları nasıl yapılacak? Kadrolu Mayıs ayı iş ilanları başvuruları alınmaya başlandı.

TÜBİTAK 3 Tekniker ve Teknisyen Alımı İŞKUR Kamu İlanları Yayınlandı!

Türkiye İş Kurumu üzerinden 20 Mayıs 2024 tarihi bitimine kadar başvuru yapılacak personel alımı ilanları yayınlandı. Kadrolu ilana başvurular elektronik olarak yapılıyor.

TÜBİTAK Personel Alımı Başvuru Şartları

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

İŞ BAŞVURUSU

Personel alımına ilişkin ilan 14/05/2024-20/05/2024 tarihleri arasında İŞ-KUR internet sitesinde yayımlanacak olup, şartları sağlayan adaylar başvurularını İŞ-KUR üzerinden yapacaklardır.

BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

İŞ-KUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adayların Ek-1’de yer alan belgeleri 24/05/2024 tarihinden itibaren 31/05/2024 tarihi mesai bitimi saat 17:30’a kadar kariyer@tubitak.gov.tr adresine e-posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. 31/05/2024 mesai bitiminden sonra gönderilen evraklar dikkate alınmayacaktır. Belgelerini göndermeyen ya da eksik gönderenler ile geçersiz başvurular sözlü mülakata alınmayacaktır.

MÜLAKAT TARİHİ VE YERİ

Sözlü mülakat gün, saat ve yeri ile mülakata katılmaya hak kazanan adaylar www.tubitak.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

AÇIKLAMALAR

Sözlü mülakat tarihi ve yeri www.tubitak.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözlü mülakata girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Sözlü mülakatta tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir.

Mülakat komisyonu tarafından, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asil ve açık iş sayısı kadar yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da işe başlamayan veya deneme süresi içinde işten ayrılan asil adayın yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle atama yapılabilecektir.

İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların sınav sonuçları, asil ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü duyurular www.tubitak.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir.

TERCİH SEBEBİ:

1) MS Office programlarını etkin olarak kullanabilmek ve gerektiğinde bu konuda destek verebilmek.

2) Bilgisayar donanımları ve MS işletim sistemine hâkim olmak.

3) MacOSX ve Linux işletim sistemlerinde temel seviyede bilgi ve tecrübe sahibi ve tercihen bunları belgeleyebilecek olmak.

4) MacOSX istemci ortamlarını kurup yönetebilmek.

5) Tercihen Bilişim ürünlerinin montaj/demontaj/kablolalama tecrübesine sahip olmak ve büyük ölçekli bilgi işlem merkezinde CAT5, CAT6 ve fiber kablolama yapmış olmak.

6) Ağ altyapısı kablolama, kodlama, test ve sonlandırma yapabilmek.

7) Yapısal network kablolama tecrübesi olan, Patch panel ve network kablo sonlandırma işlemlerini yapabilmek.

8) TCP/IP, DNS, DHCP gibi temel Network bilgisine sahip olmak.

9) PC, Server, Printer ve Network Cihazlarının fiziksel kurulumları, arıza tespiti yapılması ve desteği konusunda tecrübeli olmak.

10) Temel ağ protokolleri ve yapılandırılması hakkında bilgi sahibi olmak.

11) Bilgisayar ve çevre birimlerinin donanımı ve ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak.

12) Son kullanıcı desteği verebilmek.

13) Analitik ve çözüm odaklı düşünme yeteneğine sahip olmak.

14) İletişim yönü kuvvetli, sorumluluk sahibi, düzenli ve planlı çalışmak.

15) Yeni çıkan teknolojileri takip edebilmek ve öğrenmeye açık olmak.

YETKİNLİK ÖZETİ:

1) T.C. Vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından yasaklanmamış ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

3) Büyük ölçekli bilgi işlem merkezlerinde bilişim teknisyeni olarak en az iki (2) yıl tecrübe sahibi olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmek.

4) Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.

5) 30 yaşından küçük olmak.

İŞKUR İş İlanları başvuruları 20 Mayıs 2024 tarihi bitimine kadar 00008284251 ilan numarası ile kabul ediyor.

Kaynak:Kamu Personel Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.