TTK 2000 Kamu İşçi Alımı Başvuruları Başladı! İŞKUR İlan Numaraları

TTK 2000 Kamu İşçi Alımı Başvuruları Başladı! İŞKUR İlan Numaraları

Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğü (TTK), İş Kurumu resmi internet sitesi vasıtasıyla kamu işçi alımı ilanı yayımladı. Daimi kadro da yapılacak olan alım ilanı için 2000 kamu işçi alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular başladı ve ilan numaraları verildi..

İŞKUR İş İlanı

Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğü (TTK), kendi bünyesinden istihdam etmek üzere 2000 işçi alımı yapacağını açıkladı. KPSS puan şartı olmadan yapılacak olan alım ilanına göre adayların en az ilkokul mezunu olması yeterlidir. Genel madenci kadrosunda alım yapılacağını açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın genel detayları haberimizde verilmiştir.

Kamu İşçi Alımı Kriterleri

En az ilkokul mezunlarından başlamak kaydıyla; lise, önlisans ve lisans mezunlarının da şartları sağlaması halinde başvuruları değerlendirilmeye alınacaktır. Adayların ilanın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış 31 yaşını ise tamamlamamış olması istenmektedir. Deneyim şartı aranmamaktadır.

Adayların herhangi bir kamu kurumu kuruluşlarında çalışırken, ahlaki veya disiplinsizlik nedeni ile işten ayrılmamış olması gerekmektedir.

İşe alınacak olan personeller deneme süresine tabi tutulacak olup deneme süresinde başarısızlık gösteren adayların iş akdine son verilecektir.

Alım Kurayla Olacak

Söz konusu kamu kurumu tarafından yayımlanmış olan güncel ilana göre işe alınacak olan personeller noter kurasına göre belirlenecektir. Yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın yayımlanmış olan iş ilanına göre kurayla 1.500 asil ve 750 yedek aday belirlenecektir.

İŞKUR İş İlan Numaraları

00007815548 ilan numarası ile: Zonguldak; 1500 işçi alımı,

00007810299 ilan numarası ile: Bartın; 400 işçi alımı,

00007814965 ilan numarası ile: Karabük; 100 işçi alımı yapacaktır.

İşçi Alımı Başvuru Şekli Tarihi ve İlan Numarası

Güncel olarak yayımlanmış olan ilana başvurular 25 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Adaylar için son başvuru tarihi 29 Eylül 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı İŞKUR aracılığıyla ile e - şube üzerinden online, ALO 170 hattını arayarak veya hizmet noktalarından şahsen yapabilirsiniz. Bunun dışında yapılacak olan başvurular değerlendirilme aşamasına alınmayacaktır. Başvuru yapmak istediğiniz şehirde ikamet ediyor olmanız istenmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.