Ticaret Bakanlığı 70 güvenlik görevlisi alımı! lise önlisans mezun

Ticaret Bakanlığı 70 güvenlik görevlisi alımı! lise önlisans mezun

Ticaret Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı 13 şehirde görev yapacak 70 güvenlik görevlisi alımı yapacaktır. Başvuru yapacak adaylar lise veya önlisans mezunu olabilecek. Başvuruda adaylardan KPSS şartı aranmayacaktır.

Ticaret Bakanlığı destek hizmetleri dairesi başkanlığı döner sermaye teşkilatı birimlerinde çalıştırılmak üzere 70 güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Alım lise veya önlisans mezunları arasından olacaktır.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALACAK 13 ŞEHİR

İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır ve Ağrı illeri açıklanmıştır. Tüm Türkiye genelinden başvuru alınacak.

İŞKUR İLANLARI BAŞVURU ŞEKLİ

Türkiye İş Kurumu üzerinden 00005885323 iş ilan numarası ile başvuru yapılabilir. 19 Şubat 2020 tarihi bitimine kadar yukarıda verilen ilan numarası ile online olarak başvuru kabul edilecek. Noter kura sonucunda alım yapılacak. Alınacaklar sürekli işçi statüsünde görev yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla 657 sayılı devlet memurları kanunu’nun 48 inci maddesi (a) bendi hükümleri kapsamında;

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Askerlik ile ilişiği bulunmamak (yapmış/yapıyor olmak, tecilli veya muaf olmak)

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak şartları aranır.

En az ortaöğretim en çok ön lisans mezunu olmak,

5188 sayılı kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, valilik tarafından düzenlenen özel güvenlik kimlik (silahlı) kartına sahip olmak (kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.)

Kaçak/tasfiyelik/yolcu beraberi eşya/araç ambarları ile geçici depolama yeri/antrepo gibi hizmet yerlerinde gece ve gündüz, iç ve dış mekanda 7 gün 24 saat esasına göre vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu bulunmamak,

Güvenlik işi yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, sağlık durumunu özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmelik’in sağlık şartları başlıklı 18 inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak şekilde “özel güvenlik görevlisi olur” şeklinde sağlık kurulu raporu (heyet) ile belgelemek,

Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

Güvenlik görevlisi sürekli işçi kadrosuna atanabilmek için erkek adaylar için 172 cm kadın adaylar için 165 cm boy şartını sağlıyor olmak.

Kamu personeli alım facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak:http://www.kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum