TCDD 5670 TL Maaşla 25 Personel Alımı İŞKUR’da Başvuruları Başladı

TCDD 5670 TL Maaşla 25 Personel Alımı İŞKUR’da Başvuruları Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları 25 personel alımı İŞKUR’da başvuruları başladı. TCDD personel alımı başvuruları için iş ilan numarası sunuldu. Ülke genelinden başvuru kabul ediliyor.

TCDD Personel Alımı İŞKUR’da Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 5670 TL maaşla personel alımı başvuruları ülke genelinden alınacak. Başvuru yapacaklar için İŞKUR ilanları numarası sunulmuştur. Adaylar başvurularını 19 Ekim 2021 ile 25 Ekim 2021 arasında yapacak.

Başvuru 00006357028 iş ilan numarası ile İŞKUR üzerinden elektronik olarak yapılması gerekiyor. Çalışma adresi İstanbul olarak açıklanmıştır.

TCDD Başvuru Şartları

Lise ve önlisans mezunu olanların başvurusu kabul edilecek.

1- Demiryolu Trafik Kontrolörü sanat kolunda işe alınacak adaylar İSTANBUL il sınırlarında bulunan TCDD işyerlerinde çalıştırılacaktır.

2- İşgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak,

tcdd-personel-alimi.jpg

3- İlan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla meslek liselerinin Elektrik, Elektronik, Elektrik Elektronik, Makine, Motor, Mekatronik bölümleri ile meslek yüksekokullarının Elektrik, Elektronik, Elektrik Elektronik, Makine, Motor, Mekatronik programları ve denklik grubunda yer alan bölüm ve programların birinden mezun olmak. Lisans mezunu olarak gelenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

4- Talebin son başvuru tarihi itibarıyla kent içi raylı sistemlerde 3 yıl tren sürücüsü (Tren Makinisti, Tramvay/Metro Sürücüsü (Vatman)) veya 2 yıl trafik kontrolörü (Demiryolu Trafik Kontrolörü, Trafik Baş Kontrolörü (Demiryolu), Kent İçi Raylı Sistemler Trafik Kontrolörü) olarak çalışmış olma şartı aranmaktadır. Adaylar bu çalışmalarını karekodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü ile belgeleyecektir.  Bu belge e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacaktır.

5- Nihai listedeki adayların; ilanda belirtilen şartları taşıyıp taşımadıkları noter huzurunda 17.11.2021 tarihinde yapılacak kura çekimi öncesi aşağıda belirtilen belgeler ile TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde ilan edilecek tarihler arasında TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında kontrol edilecek ve belgeleri alınacaktır.

6- Tecrübe şartı istenen talebe başvuru yapan adaylar, bunu belgeleyemedikleri takdirde haklarında tutanak düzenlenecek ve Türkiye İş Kurumuna gerekli şartları taşımadığı için başvurusunun kabul edilmediği bildirilecektir.

İstenen Belgeleri

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı belgesi (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden) alınacaktır. Adli sicil kaydı bulunanlar, adli sicil kaydında geçen kararlarla ilgili mahkeme kararlarını getirecektir.

Öğrenim belgesi fotokopisi (Öğrenim belgesinde alanı/dalı belirtilmiş olacaktır.)

Askerlik durum belgesi (Getirecekleri belgede terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğunu belirtilecektir.),

E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınan Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi.

E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınan Karekodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü,

TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr duyurular bölümünde yayımlanan İş Talep Bilgi Formu (Form tükenmez mavi kalemle el yazısıyla doldurulacak ve imzalanacaktır.),

Evrak teslimi yapan aday sayısının talebin 4 katı veya altında olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum