TCDD 42 İşçi Alımı İstanbul Gar Müdürlüğüne Yapacak

TCDD 42 İşçi Alımı İstanbul Gar Müdürlüğüne Yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İstanbul Gar Müdürlüğü 42 işçi alımı ilanı yayınladı. İlana göre TCDD personel alımı başvuruları 14-19 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak. Kamu ilanları başvurusu nasıl yapılacağını sunduk.

TCDD Personel Alımı İlanları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 42 işçi alımı ilanları yayınlandı. Kılavuza göre alımların nasıl yapılacağı paylaşıldı. TCDD işçi alımı ilan kılavuzu haberin sonunda verildi. İŞKUR iş ilanları başvurusu nasıl yapılacağı kamupersonelialim.com sitemizde sunduk. İstanbul Gar Müdürlüğü bu alımı gerçekleştiriyor. Türkiye genelinden başvuru alınacak.

1- İlan tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

2- İlan edilen işgücü talebimize başvuru yapıp İŞKUR’ca gönderilen nihai listede bulunan adayların; TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde ilan edilecek tarihler arasında aşağıda belirtilen evrakları kontrol edilerek teslim alınacaktır. İlanda belirtilen şartları taşımayan adaylar hakkında tutanak düzenlenecek ve başvurusunun kabul edilmediği İŞKUR’a bildirilecektir.

3- Evrakları teslim alınıp, başvurusu kabul edilen adayların sözlü sınavı, TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde ilan edilecek tarihte TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.

4- Başvuru yapan adayların sözlü sınavında Sınav Kurulu üyelerince; özgüvenleri 10 puan, yazılı iletişimleri 10 puan, sözlü iletişimleri 10 puan, gözlem-stres-problem çözme konularındaki yetenekleri 20 puan olmak üzere beceri alanında 50 puan üzerinden, Mezun oldukları bölüm/program bilgilerinin değerlendirilmesinde ise her soru 10 puan üzerinden değerlendirilerek mesleki terim 1 soru, mesleki yapı malzemesi 2 soru, mesleki teknik konulardan 2 soru soru olmak üzere mesleki alanda 50 puan, toplamda 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.
Yapılan değerlendirme sonucunda sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puanların ortalamasının %50'si, KPSS puanının %50'si alınarak başarı puanı hesaplanarak, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle talep edilen işçi sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

5- İşe başlayacak istasyon operasyon işçilerinin işyeri İstanbul Havalimanı Gar Müdürlüğü olup, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı ve Halkalı-İstanbul Havalimanı raylı sistem hattında çalıştırılacaktır.

6- TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü işyerlerinde yapılan işlerin tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında olması ve işin niteliği gereği ilan edilen işgücü talebine sadece erkek adaylar başvuru yapabilecektir.

7- İşe başlayan istasyon operasyon işçileri 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır.

8- İşe başlayan istasyon operasyon işçisinin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi feshedilecektir.

9- İstasyon operasyon işçi kadroları Marmaray, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı ve Halkalı-İstanbul Havalimanı hatları dışında diğer istasyon ve garlarda bulunmadığından, istasyon operasyon işçilerinin bu hatların dışında başka işyerlerine nakli mümkün bulunmamaktadır. Bu nedenle, başvuru yapacak adayların, başvuru yapmadan önce çalışacağı işyerini görmesi kendi açısından faydalı olacaktır.

10- İşe başlayan istasyon operasyon işçileri vardiyalı olarak 24 saat esasına göre gece gündüz çalıştırılabilecektir.

11- İstasyon operasyon işçisi olarak işe başlayıp, 7 yıl içerisinde iş sözleşmesi 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin ikinci fıkrasına göre feshedilenler ile istifa suretiyle ayrılanlardan; görmüş oldukları eğitim, kurs, staj vb. eğitim programları süresince aldıkları ücret ile eğitim programına ait maliyetin güncel olarak hesap edilerek tutarının ½ si tazminat olarak geri alınacaktır.

12- Elektrik elektrik teknolojisi elektrik makineleri bakım ve onarımı endüstriyel elektrik elektronik teknolojisi deniz elektroniği elektrik ve elektronik teknolojisi elektrik-elektronik elektrik-elektronik teknikerliği elektronik elektronik yüksek teknisyenliği endüstriyel elektronik endüstriyel elektronik teknikerliği endüstriyel elektronik teknolojisi gemi elektroniği raylı sistemler elektrik ve elektronik teknolojisi makine raylı sistemler makine teknolojisi bilgisayar programcılığı bilgisayar teknolojisi bilgisayar operatörlüğü kontrol ve otomasyon teknolojisi endüstriyel otomasyon endüstriyel otomasyon teknolojisi mekatronik böümü mezunları başvuru yapabilir.

Adaylar başvurularını 14 Ağustos 2023 pazartesi günü ile 18 Ağustos 2023 Cuma günü 23:59 kadar online olarak Türkiye İş Kurumu internet sayfasından yapabilir. İstanbul iş ilanları olarak erişime açıldı.

Başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.