Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 60 İşçi Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 60 İşçi Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Sulama Birliği bünyesinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla işçi alımı yapılacağı açıklandı. Daimî kadroda yapılacak olan bu alımlar için adayların, KPSS 60 puanla alım olacaktır.

Bakanlık Yeni İş İlanları

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Yeşil Iğdır Sulama Birliği, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere bir işçi alımı yapacağını duyurdu. 2.022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmanız ve P - 3 puan türünde en az 60 taban puan limitini karşılıyor olmanız gerekmektedir.

İşçi Alımı İlanı için Gerekli Olan Koşullar Nedir?

İlana başvuru yapmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olması ve yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Tam zamanlı kadroda istihdam sağlanacak olup, adayların lisans düzeyinde tarımsal yapılar ve sulama bölümünden mezun olmuş olması gerekmektedir.

İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmanız istenmektedir. Yine aynı tarih itibariyle 26 yaşından gün almamış olmanız istenmektedir.

Kamusal haklarından yoksun bırakılmamış olan ve herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlılık, emeklilik veya malullük aylığından faydalanmayan adaylardan alım yapılacaktır.

Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlik görevini tamamlamış olması veya muaf olmuş olması gerekmektedir. Tam zamanlı istihdam sağlanacağı için tecil durumu bu ilerleyişin kabul edilmeyecektir.

Kamu İşçi Alımı İlanına Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Iğdır iş ilanları kategorisinde Sulama Birliği bünyesinde yayımlanmış olan ilana müracaatlar 28 Ağustos 2023 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır. Son başvuru tarihi 1 Eylül 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını aşağıda vermiş olduğumuz iş ilan numarasıyla birlikte İŞKUR e - şube aracılığıyla ALO- 170 hattı üzerinden veya hizmet noktalarından yapmaları gerekmektedir. Ziraat mühendisi alımı yapılacak olup ilgili alanda en az 4 yıl mesleki deneyim kazanmış olmanız gerekmektedir. İŞKUR iş ilan numarası: 00007752292.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.