Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR İşçi Alımı İlanı

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR İşçi Alımı İlanı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere alınacak olan 4 işçi alımı için ilan verilerek gerekli olan şartlar hakkında bilgi verildi. Tarım başvuruları İŞKUR’dan nasıl yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR işçi alımı ilanı ile 4 adet işçi alımı yapılacağı duyurusu yapıldı ve yapılan iş alanı açıklamasında gerekli olan şartlar verilerek uygun olan adayların değerlendirilmesi yapılacak.

Başvuru Tarihi ve Bilgileri

Tarım ve Orman Bakanlığı kapsamında çalışacak olan 4 adet beden işçisi alımı için yapılması beklenen başvuru tarihi 25 Haziran 2021 tarihi olarak belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alınması beklenen 4 adet kamu işçisi alımı ilanı başvurusu adına kurumun

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx İŞKUR adresine internet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor.

İŞKUR kurumuna ait olan web sayfasında şifre ile giriş yapılmalı ve giriş yaptıktan sonra İş İlanları bölümünde yer alan İşyeri Unvanı alanına Tarım ve Orman yazılarak ara butonuna tıklanması gerekir.

Başvuru İçin Genel Şartlar

Orman Bakanlığı 4 adet beden işçisi alımları için yayınlanan ilana yapılacak başvurularda kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Türk vatandaşı olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı açık pozisyonlarda işçi başvuru yapacak adayların kamu hak ve hukuklarından mahrum olmama zorunluğu bulunmaktadır. Orman Bakanlığı bünyesinde çalışmak için adaylarda aranılacak başvuru şartı olarak suçlarından kesinlikle affedilmiş olsalar bile ülkenin güvenliğine karşı suç işlememiş olması gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler
İşçi alımlarında adaylarda olması gereken belgelerin başında kimlik kartının aslı ve fotokopisinin zorunlu olması gerekiyor.

Orman Bakanlığı 4 adet beden işçisi alımı ilanları kapsamında yer alan belge şartlarından biri de iş başvurusu yapacak olan adayın diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı olan örneği veya e- devlet sayesinde alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesinin olması zorunluluğu bulunuyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.