Tarım Orman DSİ kamu personeli alım ilanı yayınlandı

Tarım Orman DSİ kamu personeli alım ilanı yayınlandı

Tarım Orman Bakanlığı bünyesinde bağlı kuruluş DSİ yeni kamu personeli alımı yapıyor. DSİ İŞKUR kamu personel alımı başvuruları ne zaman? DSİ personel alımı kimler başvuru yapabilecek? DSİ personel alımlarında mezuniyet şartı var mı?

Tarım Orman bünyesinde kamu personel alımı ilanı İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü İŞKUR üzerinden personel alım ilanı yayınladı. DSİ bünyesine alınacak sıhhi tesisatçı personel daimi olarak çalıştırılacaklar ama deneme süresine tabi tutulacaklar.

Alınacak personel iş kanunu maddelerine göre sürekli işçi olarak çalışacak, meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

DSİ personel alımına 18 yaşını tamamlayanlar başvurabilecek

DSİ sıhhi tesisatçı personel alımında adayların başvuru şartları;

Adayların 18 yaşını tamamlamış olması,

Önlisans yapı tesisat teknikerliği, yapı tesisat teknolojisi, doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi, bölüm mezunu olmaları,

Başvuru yapacak adayların öğrenci olmaması,

Adayların eski hükümlü veya TMY olması,

Görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmaması,

Askerlik ile ilişiği bulunmaması gerekmekte.

Başvurular sadece elektronik olarak yapılacak

İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak 1 kişi sıhhi tesisatçı kamu alımına başvurular İŞKUR Bornova Hizmet Merkezi 00005999087 iş ilan numarası ile başvurularını 26 Nisan 2021 tarihine kadar İŞKUR internet sitesi üzerinden veya e-devlet ya da Alo 170 hattı üzerinden elektronik olarak yapılması gerekmekte.

İŞKUR iş ilanı başvurusu sonrasında kura çekimi yapılacak

İŞKUR iş ilanına elektronik başvuru yapılması sonrasında 30 Nisan 2021 tarihinde DSİ 2. Bölge müdürlüğü toplantı salonunda saat 11:00 ile 12:00 arasında kura çekilerek alınacak personel sayısının dört katı kadar asil aday belirlenecek ve 3 katı kadar yedek aday belirlenecek.

Başvuru dışındaki diğer bütün süreç bilgilendirmeleri DSİ bölge müdürlüğü internet sitesinde yayınlanacak ve kişilere herhangi bir bilgilendirme yapılmayacak.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.