Okullara KPSS’Siz İŞKUR Typ Temizlik Personeli Alımı Başladı

Okullara KPSS’Siz İŞKUR Typ Temizlik Personeli Alımı Başladı

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan ilana göre TYP kapsamında istihdam edilmek üzere temizlik personeli yapacağını ilan etti İŞKUR TYP personel alımı başvuru şartları açıklandı KPSS şartı aranmayacağı belirlendi.

TYP temizlik personel alımı yapacak. İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan personel alımı ilanlarına göre TYP KPSS şartsız temizlik personel alımı yapacağını duyurdu. Okullara yapılacak olan temizlik personeli alımı için başvuru şartları belirlendi.

İŞKUR'a kayıtlı olan kişilerin bu ilana başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

TYP Temizlik Personeli Alımı Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup kuruma kayıtlı olan adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir 18 yaşını tamamlamış olmayan adayların bu ilana başvuru yapamayacağı açıklanmıştır.

Emekli ve malulü aylığı almıyor olan öğrenci olmayan başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP adres kayıt sistemine göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birileri katılabilecektir. AKS’ye göre aynı adreste oturanların gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançların askeri ücret tespit Komisyonu tarafından belirlenen bir aylık askeri ücretinde tutanının bir buçuk katına aşaması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP‘den yararlanamayacaktır.

27.09.2017 tarihinden sonra programlardan 9 ay ve daha fazla süreyle faydalanan kişilerin azami yararlanma hakkını tamamladığı kabul edilmiştir. 9 ay az yararlanan kişilerin programdan 9 aydan kalan süreleri kadar yararlanabileceği hüküm altına alınmıştır aynı adreste ikamet eden başvuru sahiplerini yalnızca bir tanesi programdan yararlanabilecektir.

İŞKUR Temizlik Personeli Alımı Başvuru Şekli:

Başvurular İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden 307215 ve 307213 TYP numaraları ile en geç 27 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılmalıdır.

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.