MAPEG KPSS 60 Puanla Temizlik Personeli Alımı

MAPEG KPSS 60 Puanla Temizlik Personeli Alımı

Maden ve Teknik İşletme Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete üzerinden az önce temizlik personeli alımı ilanı yayınlandı. Alımlar için başvuru yapacak olan adayların KPSS sınavından en az 60 puan alması gerekmektedir.

MAPEG, Kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2 kadın ve 2 erkek olmak üzere destek personeli kadrosunda temizlik personeli alımı yapacağını açıkladı. Başvuru yapacak olan adayların bölüm şartı aranmaksızın en az lise mezunu olmaları ve 2022 KPSS sınavında istenilen taban puanı şartını sağlıyor olması gerekmektedir. Başvuru şartlarını detaylıca incelemeniz tavsiye edilir, işte başvuru şartları!

Temizlik personeli alımı başvuru şartları nedir?

Başvuru yapacak olan adayın ilanın son başvuru tarihi ocak ayının birinci günü itibariyle 36 yaşını dan gün almamış olması gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşme dönemi içerisinde sözleşmesi fes edilen ve daha önce. Çalışmış olduğu kurumlarda disiplin cezası almış olan adayların da başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Adayların görevine devamlı ve sürekli yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı veya bedensel sağlığı probleminin olmaması gerekmektedir. Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için ise askerlikle ilişiği olmaması veya muaf olması gerekmektedir.

Başvuru adaylarının başvurularının değerlendirme aşamasında sağlıklı bir şekilde alınabilmesi için kamu ve kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olması gerekmektedir. Çünkü ilgili kurum tarafından yapılacak alımlar 4/B sözleşme kapsamında yapılacaktır.

KPSS lise mezunları için P94 puan türünde incelemeler yapılırken, önlisans mezunları için P93 lisans mezunları için ise P3 puan türünde değerlendirmeler alınacak ve sıralamalar o yönde yapılacaktır. Adaylar ilgili kurum tarafından ihtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlamak zorundadırlar. Aynı zamanda temizlik görevini yerine getirmesine engel olabilecek hastalık ve temizlik ürünlerini kullanmasına ilişkin alerjen durumu olmaması gerekmektedir.

Temizlik işçisi başvuru tarihlerini nedir, süresi nedir ve başvurular nasıl yapılacaktır?

İlana başvurular ilanın yayım tarihinden 3 gün sonra alınmaya başlanacaktır. Başvurular 27 Mart 2023 ve 4 Nisan 2023 tarihleri arasında son başvuru gününün mesai saatlerine kadar tamamlanması gerekmektedir. Adaylar başvurularını kariyer kapıs üzerinden Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü. CBİKO internet adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır. Elektronik olarak yapılmayan başvurular ise kamu kurumu tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır. Adaylardan başvuru sırasında istenilen belgeler için başvuru kılavuzunu incelemesi ve o yönde başvuru yapmanız tavsiye edilir.

temizlik-personeli-alimi.jpg

Başvuru kılavuzu

kamu temizlik personeli alımı

kamu temizlik işçisi alımı

KPSS'li temizlik görevlisi alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.