Manisa Celal Bayar Üniversitesi 144 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 144 Personel Alımı Başvuruları Başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, açık kadroları için personel alımı yapacağını bildirdi. 144 kişilik dev kadro için müracaat koşulları belli oldu. Başvuru süreci bugün başladı! Başvuru detayları haberimizin içeriğinde verilmiştir.

İşe alınacak olan personeller farklı görev yerlerinde çalışma imkanı bulacaktır. Hafsa Sultan Hastanesi, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Genel Sekreterlik (Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü çalışma adresleri olarak bildirilmiştir. Ayrıca;

Ahmetli Meslek Yüksek Okulu (MYO), Kırkağaç MYO, Turgutlu MYO, Saruhanlı MYO, Alaşehir MYO, Soma MYO, Kula MYO, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binalarında görevlendirilmek üzere personel alımları da gerçekleşecektir.

Kadro Dağılımı ve Mezuniyet Şartı

23 lisans mezunu hemşire, 5 lise mezunu hemşire ile birlikte toplamda 28 hemşire işe alınacaktır.
2 lisans mezunu fizyoterapist, 1 lisans mezunu diyetisyen, 4 ön lisans bölümü laborant, 3 ön lisans mezunu röntgen teknisyeni, 1 lisans mezunu eczacı, 2 ön lisans mezunu sağlık teknikeri, 1 ön lisans mezunu (kadın) destek personeli (temizlik ve dağıtım) alımı yapılacaktır.

2 lisans mezunu sağlık personeli, 9 ön lisans mezunu sağlık teknikeri, 2 ön lisans mezunu elektrik teknikeri, 1 lisans mezunu kimya alanı teknik hizmet personeli, 25 ön lisans mezunu erkek koruma ve güvenlik görevlisi, 10 lisans mezunu erkek koruma ve güvenlik görevlisi, 13 ön lisans mezunu kadın koruma ve güvenlik görevlisi, 3 lisans mezunu kadın koruma ve güvenlik personeli Manisa Celal bayar Üniversitesinin kadrosuna dahil edilecektir. İlaveten;

8 lise mezunu kadın temizlik, dağıtım ve taşıma personeli, 13 lise mezunu erkek temizlik, dağıtım ve taşıma personeli, 1 ön lisans mezunu kadın hasta bakım ve temizliği personeli, 1 ön lisans mezunu erkek hasta bakım ve temizliği personeli, 3 lise mezunu erkek hasta bakım ve temizliği personeli, 6 lisans bölümü büro personeli, 5 ön lisans mezunu şoför olmak ile birlikte toplamda 144 personelin kadroya alınacağı bildirilmiştir.

MCBÜ Personel Alımı Genel ve Özel Şartlar

Eczacılık unvanına başvuruda bulunacak olan adaylar hariç, tüm adaylardan 2022 yılında düzenlenmiş olan KPSS sınavına katılım şartı getirilmiştir. Lise mezunları için P94, ön lisans mezunları için P93 ve lisans mezunları için P3 puan türü dahilinde en az 60 puan alınmış olması gerekmektedir.

24/03/2023 günü üzerinden yapılan hesaplama sonucunda, başvuruda bulunacak olan adayların 36 yaşından gün almamış olmaları şartı yer almaktadır.

İlan yayın tarihi olan 15/03/2023 günü itibari ile alınan sertifika ve eğitim belgeleri bu ilan için geçerli olmayacaktır.

Tüm unvanların çalışma şartları nöbet ve vardiyalı sistemde olmak ile birlikte, başvuruda bulunacak tüm adayların nöbet ve vardiyalı şekilde çalışmasına engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik görevlilerinde; erkekler için en az 1.75 metre, kadınlar için ise en az 1.65 metre boy uzunluğuna sahip olmaları istenmektedir. Ayrıca bu pozisyona başvuracaklardan silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartı sahip olmaları beklenmektedir. Sahip olunan belgenin geçerlilik süresinin dolmasına en az 1 yıl olmalıdır.

Üniversite Personel Alımı Başvuru Aşaması

Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından alınacak unvanların gereksinimlerini taşıyan adaylar bildirilen ilana başvuru süreçleri içerisinde müracaatlarını gerçekleştirebilecektir. 15 Mart 2023 Çarşamba günü itibari ile başlamış olan müracaatların kabulleri, 24 Mart 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Yayınlanan üniversite ilanına başvurmak isteyen adayların MCBÜ internet sitesinde bulunan başvuru formunun çıktısını alarak ilgili alanları doldurması gerekmektedir. İstenen bilgilerin doldurulduğu Başvuru Formu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Şehit Prof. Dr. İlhan Varank içerisinde bulunan Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuruların sadece şahsen ve elden teslim şekilde yapılabilmesi sebebi ile müracaat işlemleri yalnızca mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.