Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS ’siz İŞKUR Kamu İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS ’siz İŞKUR Kamu İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla yayımlamış olduğu ilana göre, KPSS siz kamu işçi alımı yapacağını duyurdu. Tam zamanlı kadroda istihdam edilecek olan bu alımlar için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor.

Bakanlık İş İlanları

Kültür ve Turizm Bakanlığı Osmaniye Müzesi Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere deneyim şartı olmadan beden işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. İlanın yayım tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış ve 41 yaşından gün almamış olan kişilerden kabul edilecek olan bu alımlar için ikamet şartının aranmadığı belirtildi. Kamupersoneliali.com yazım ekibi olarak gerekli şartları sunduk.

Kamu İşçi Alım Müracaat Şartları Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan yapılacak olan bu adam için en az ilkokul en fazla lise, lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

İlana kadın ve erkek adaylardan müracaatlar kabul edilecek olup, başvuru tarihi itibari ile kişilerin 18 yaşından gün almış olması istenmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanabilecek kişilerden alım gerçekleşecektir.

Yayımlanmış olan güncel müracaat kılavuzuna göre medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmanız ve sabıka kaydınızın bulunmaması istenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından yaşlılık, emeklilik, emeklilik veya malullük aylığından faydalanamayan kişilerden alım olacaktır.

Erkek haberlerini askerlik görevlerini yerine getirmiş olması, mahvolmuş olması veya en az 2 yıl süreyle tecilli olması istenmektedir.

İşçi Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Osmaniye iş ilanları kategorisinde yayımlanmış olan bu ilana müracaatlar 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Geçici kadroda istihdam sağlanacak olup bir personel alımı yapılacaktır. İlana son başvuru tarihi ise 9 Eylül 2023 olarak açıklanmıştır.

Başvurularınızı İŞKUR'un resmi kariyer internet sitesi üzerinden online ALO - 170 hattından veya ilgili kurumun hizmet noktalarından şahsen gerçekleştirmemiz istenmektedir. İŞKUR iş ilan numarası: 00007763435

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.