Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Devlet Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Devlet Personeli Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 14 Eylül 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre, merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 9. derecede kadroda 30 devlet personeli alımı yapacağını duyurdu...

Devlet Personeli Alımı İş İlanları

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 30 kültür ve turizm uzman yardımcılığı kadrosunda personel alımı yapacağını duyurdu. İşe alınacak olan personellerin, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 veya 2023 yılında uygulanmış Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olması gerekmektedir. Kamupersonelialim.com ekibi olarak genel şartları size sunduk.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Hukuk Fakültesi, Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Uluslararası İlişkiler bölümü, Arkeoloji bölümü, Sanat Tarihi bölümleri, Mimarlık bölümü, Makine Mühendisliği bölümü, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü ve İnşaat Mühendisliği bölümü lisans mezunlarından alım yapılacaktır.

Kurum tarafından yapılacak olan yarışma sınavının yapıldığı ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmanız gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanan adaylardan yapılacak olan alımlar için sabıka kaydınızın bulunmaması gerekmektedir.

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olan adaylardan alım yapılacaktır.

Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlik görevlerini yerine getirmiş olması, muaf olmuş olması veya tecilli olması gerekmektedir.

Bakanlık İş İlanına Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar elektronik olarak 2 Ekim 2023 tarih itibariyle başlayacaktır. Kılavuzda son başvuru tarihinin 16 Ekim 2023 olduğu belirtilmiştir. Başvurularınızı e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden elektronik olarak yapmanız gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.