Kocaeli Üniversitesi 55 Yaş Sınırlı Kamu Personeli Alımı

Kocaeli Üniversitesi 55 Yaş Sınırlı Kamu Personeli Alımı

Üniversiteler bünyesine en az lise mezunu kamu personeli alımı için yeni ilan yayınlandı. Kocaeli Üniversitesi bünyesine yeni 19 personel alımı yapılacak. Yapılacak bu alıma kimler başvuru yapabilecek?

Kocaeli Üniversitesi tarafından yeni yapılan kamu personeli alımı iş ilanı ile ülke genelinden başvuru ile 19 kişi üniversite bünyesinde istihdam edilecek.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada bazı kadrolardaki personel seçimlerinde KPSS puan sıralaması yapılacakken bazı kadrolara sadece sözlü sınavına göre personel alımı yapılacak.

kamu-personeli-alimi.jpg

Üniversite Boş Kadroları

Üniversite bünyesine boş kadro olarak 10 Büro personeli alımı, 5 Temizlik personeli alımı, 1 Tıbbi Laboratuvar teknikeri, 2 Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti ve 1 Eczacı kadrosuna yeni personeller alınacak.

Kocaeli Üniversitesi Personel Alımında Önemli Hususlar

Kocaeli Üniversitesi personel alımında 5 temizlik personeli alımı adaylarının lise mezunu olması, 06 Aralık 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olması, KPSS P94 puanı olması gerekiyor.

Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti 2 personel adaylarının 55 yaşından gün almamış olması, bakım kuruluşlarında en az 5 yıl iş deneyimine sahip olması ve bunu belgelendirebilmesi gibi başlıca kadro personel alımında aranan özellikler bulunmaktadır.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada adayların seçiminde 2020 yılında düzenlenen merkezi KPSS P93 ile P94 puanları esas alınacak.

Memur Alımı Başvuruları Ne zaman?

Memur alımında kılavuzda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan personel adaylarının 06 Aralık 2021 tarihine kadar başvurularını “basvuru.kocaeli.edu.tr” adresinden online olarak yapmaları gerekiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.