KGM Karayolları 5670 TL Maaşla 4 Kamu işçi personel alımı

KGM Karayolları 5670 TL Maaşla 4 Kamu işçi personel alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü 5670 TL maaşla kamu işçi personel alımı İŞKUR ilanları yayınladı. KGM alımı başvuruları başlamış olup 24 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek. TCK başvuruları nasıl yapılacak?

Karayolları Genel Müdürlüğü 5670 TL maaşla kamu işçi personel alımı yapıyor. 20 Aralık 2021 tarihinde İŞKUR ilanları üzerinden adayların erişimine açıldı. Başvuruları 24 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar Türkiye İş Kurumuna aşağıda verilen ilan numaraları ile yapılacaktır.

TCK 1.Bölge Müdürlüğü

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul ile Kocaeli İli ve İlçelerinde faaliyet gösteren işyerlerinde çalışma adresi olarak açıklandı.

Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Tekirdağ şehirlerinden başvuru kabul edilecek. Çalışma adresi olarak İstanbul açıklanmıştır.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, (TCK 53/a Maddesi) Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için), KPSS sınavına girmiş olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması isteniyor.

Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir. Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir. (Sınavda başarılı olup atananlar Düz işçi unvanlı işçi pozisyonunda çalıştırılacaktır.) Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ihtiyaç duyulan unvana uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir. Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, kurumumuz internet sitesinin (www.kgm.gov.tr) duyurular kısmında ilan edilecektir. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Genel Müdürlüğümüz internet sitesinin (www.kgm.gov.tr) duyurular kısmında daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Genel Müdürlüğümüz internet sitesinin (www.kgm.gov.tr) duyurular kısmında ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin yasal işlem yapma, Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunma hakkımız saklıdır. Ataması yapılan işçi 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır. İşe alınanlar 189,00 TL çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır, İşe alınacak İşçilerin deneme süresi 60 gün olup; deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesih edilecektir. Sınavda başarılı olan adayların yukarıdaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkması durumunda sınavları geçersiz sayılacaktır.

Düz İşçi alımı (aşçı) 2 kişi için: Adaylar aşçılıkla ilgili her hangi bir bölüm mezunu olmaları ya da ilgili bölüm mezunu olmayanların 'Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Aşçılık veya Fırın Ustası Sertifikalarından bir tanesine sahip olmaları gerekmektedir. 00006466516 iş ilan numarası ile 24 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor.

Beden işçi alımı 2 kişi için; önlisans mezunu olması ve 18-35 yaş arasında olması istenmiştir. Başvuruları 00006466528 iş ilan numarası ile yapılacak.
Bu ilan TMY veya eski hükümlü olarak sunulmuştur.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum