Karayolları Genel Müdürlüğü 4800 TL Maaşla Kamu Personel Alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü 4800 TL Maaşla Kamu Personel Alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 adet kamu personel alımı gerçekleştirilecek. 4800 TL maaşla alım başvuru şartları neler olduğu detayları haberimizde…

Karayolları Genel Müdürlüğü kamu personel alımı yapacağını ilan etti. İlana göre 4800 TL maaş ile alım yapılacak. Yayınlanmış olan son kamu personeli alım ilanına göre KGM Kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada alınacak personellerin 1 adet Garson (Servis elemanı) olduğu belirtildi.

Hangi şehirlerden başvuru kabul ediyor; Adıyaman, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli şehirlerinden başvuru kabul edilecektir.

Adaylar için KPSS şartı aranıyor mu?

Başvuru yapacak adaylar için KPSS şartının arandığı fakat P93 puan grubu sınavına girmiş olma şartlarının arandığı belirtildi.

Başvurular Nasıl Olacak?

Adaylar için başvurular bu gün 2 Ağustos 2021 tarihi itibari ile başvurularını gerçekleştirmeye başlamış olup en geç müracaatların ise 4 gün içinde İŞKUR resmi intenet adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını iş arayan bölümünden ilanı bularak müracaatlarını tamamlaya bileceklerdir.

Başvuru yapacak adaylar için başvuru ilan numarası 00006170633.

Başvuruda Aranan Şartlar

Başvuru yapacak adaylar için KPSS şartının arandığı fakat P93 puan grubu sınavına girmiş olma şartlarının arandığı belirtildi. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlardan yargılanmamak, Kamusal haklardan mahrum bulunmama, askerlik ile ilişiği bulunmama, vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması, 18 yaşını doldurmuş olma, 35 yaşından gün almamış olma şartları ile alım yapılacaktır.

Verilecek Ücret

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre “İşe alınanlar 160,71 TL. çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır, İşe alınacak işçilerin deneme süresi 60 gün olup; deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesih edilecektir.”

Not: Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre bu ilana sadece Eski Hükümlü veya TMY olanların başvuru yapa bileceği belirtildi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum