Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü Kamu İşçi Alımı KGM 14-18 Şubat

Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü Kamu İşçi Alımı KGM 14-18 Şubat

Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü kamu işçi alımı İŞKUR iş ilanları yayınlayarak başvuru kabul etmeye başladı. Lise mezunu adaylar KPSS şartı olamadan bu ilana nasıl başvuru yapacağı açıklandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü 1.Bölge Müdürlüğü kamu işçi alımı başvuruları 14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında alacak. Lise mezunu adaylarda KPSS şartı aranmıyor. Aşağıda verilen İŞKUR iş ilanları numarası ile başvuru elektronik olarak yapılacak.

KGM Personel Alımı Başvuru Koşulları

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, (TCK 53/a Maddesi)

Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir. (Sınavda başarılı olup atananlar Düz işçi alımı unvanlı işçi pozisyonunda çalıştırılacaktır.)

Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ihtiyaç duyulan unvana uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, kurumumuz internet sitesinin (www.kgm.gov.tr) duyurular kısmında ilan edilecektir. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İŞKUR tarafından gönderilen; başvuru sahipleri arasından açık iş sayısının 4 katı kadar asıl, yedek ve öncelik hakkına sahip aday doğrudan 24.02.2022 tarihinde Hamidiye Mah. Kemerburgaz Cad. No: 170 Kağıthane/İSTANBUL adresinde saat 14.30'da noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirlenecektir.

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Genel Müdürlüğümüz internet sitesinin (www.kgm.gov.tr) duyurular kısmında daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Genel Müdürlüğümüz internet sitesinin (www.kgm.gov.tr) duyurular kısmında ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin yasal işlem yapma, Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunma hakkımız saklıdır.

Ataması yapılan işçi 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır.

İşe alınanlar 189,00 TL çıplak yevmiye (Toplu İş Sözleşmesinden kaynaklanan ikramiye, yıpranma primi, sosyal yardımlar vb gibi diğer ödemeler bu ücrete dahil değildir.) ile işe başlatılacaktır, İşe alınacak İşçilerin deneme süresi 60 gün olup; deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesih edilecektir.

Sınavda başarılı olan adayların yukarıdaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkması durumunda sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sonuçların açıklanmasından itibaren adaylar tarafından 5 (beş) iş günü içerisinde Sınav Kuruluna itiraz edilebilir. İtirazlar, Sınav Kuruluna ulaştıktan sonra 5 (beş) iş günü içinde karara bağlanır ve ilgililere yazılı olarak bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar istenilen belgeleri daha sonra belirtilecek tarihe kadar şahsen teslim edeceklerdir. Posta,  kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar ( durumlarını belirten doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir. Belgeleri teslim alınan adayların, yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır. Doğum, hastalık vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini takiben göreve başlamaları sağlanacaktır. Ataması yapıldığı halde 15 gün içinde göreve başlamayanların, deneme süresi içinde işten ayrılanların, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin feragat edenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine, mezkur Yönetmelik hükümlerine istinaden yedek listeden atama yapılacaktır.

Adayların; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 'Sıhhi Tesisatçı' sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

İŞKUR Başvurular Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını sıhhi tesisatçı alımı 00006570236 aşçı alımı 00006570210 iş ilan numarası ile elektronik ortamda yapılacak. İstanbul şehrine alım gerçekleşecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum