İzmir Büyükşehir Belediyesi 4 Memur Alımı Yapacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi 4 Memur Alımı Yapacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam etmek üzere 4 memur alımı yapacağı açıklamasında bulundu. Göreve alım için adaylardan KPSS puan şartı arandığı belirtildi. Peki diğer başvuru şartlar nelerdir? Sürece dair detaylar haberde.

Memur Alımı İş İlanları

İzmir Büyükşehir Belediyesi 25 Eylül 2023 tarihli Resmî Gazete aracılığıyla bir güncel ilanda bulundu. Belediye Teftiş Kurulu Başkanlığına 4 kişi 6. derecede Müfettiş yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

Kamu Memur Alımı Başvuru Kriterleri

30 yaşını tamamlamamış olmak (1 Ocak 1993 tarihinden daha sonra doğmuş olmak) gerekmektedir.
Siyasal, işletme, hukuk, iktisat ve idari bilimler fakültelerinden veya denk herhangi bir Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış dört yıllık yabancı ya da yerli fakültelerin birinden diplomaya sahip bulunmak ve mevcut sağlık durumunun Müfettişlik yapmaya uygun bulunuyor olması şartları aranmaktadır.

KPSS Şartı varSınavla yapılacak olan alım için; yapılacak olan alım sınavına daha önceden en fazla 1 kez katılmış bulunmuş olmak istenmektedir. Adaylardan 2022 ya da 2023 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) P - 48 puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olmak şartı aranmaktadır.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Süreci

İzmir iş ilanları kategorisinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan memur alımı başvuruları 2 Ekim 2023 tarihinde başlayıp 3 Kasım 2023 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvuruları sadece online olarak https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresine yapacaklardır.

İşe Alım Sınavla Yapılacak

Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri 13 Kasım 2023 tarihi ile 17 Kasım 2023 tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından www.izmir.bel.tr adresindeki web sayfasında ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak İzmir adresinde yer alan hizmet binasının girişindeki ilan panosunda ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden duyurulacaktır. Yazılı sınav sonuçları ise 1 Aralık 2023 tarihi ile 8 Aralık 2023 tarihi arasında sınava girmeye hak kazanan adayların isimlerinin yazılı olduğu yerde ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.