İşkur Üzerinden Kemaliye Öğretmenevi Ön Büro Elemanı Alımı

İşkur Üzerinden Kemaliye Öğretmenevi Ön Büro Elemanı Alımı

İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanlarına göre Kemaliye Öğretmenevine Ön büro elemanı alımını yapacağını yayımladı. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilerek kura sonrası alınacak eleman adaylarını belirlenecektir.

İşkur Öğretmenevine Personel İstihdamı

İŞKUR üzerinden yayımlanarak Kemaliye Öğretmenevine Ön Büro elemanı alımı olarak kamuya yeni personel istihdamlarını sağlamak üzere iş ilan ekranlarını aktif ederek başvurular açılmıştır. En az ortaöğretim veya lise dengi düzeyde kamu biriminde çalıştırılmak üzere personel alımı gerçekleştiriliyor. Kamu kurumu tarafınca belirlenen şartları sağlayan adaylar ön müracaatlarda bulunarak kura sonucuna göre alımların gerçekleşeceğini belirledi.

İşkur Üzerinden Başvurular Nasıl Gerçekleşecek

Öğretmenevi Kamu kurumu tarafından yayımlanan iş ilanı İŞKUR üzerinden başvuru ekranlarını aktif ederek iş ilan numarasını yayımlanması ardından adaylar İŞKUR kapısından kullanıcı kayıtları varsa kullanıcı şifresi ile yoksa ise E-devlet kapısından girişlerini gerçekleştirecek. Adaylara yayımlanan ilan numarasından açık iş ilan kısım arama bölümünden iş ilan numarasını yazarak arama kısmında aramayı gerçekleştirip ardından ilanı bulduktan sonra başvur butonuna tıklayarak adayların başvuruları otomatik sisteme düşerek gerçekleştirmiş olacaktır. Adaylar başvurularını gerçekleştirdikten sonra ise İŞKUR Kurum tarafından yapılacak kura çekimlerinde adı çıkan kişiler seçilerek alımları gerçekleşecektir.

Öğretmenevine Ön Büro Alımı Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaş uyruğunda olunması. Erkek personel adayların askerlik hizmetlerini fiilen sonuçlandırmış olmaları ve belgeyle ibraz etmesi. En az ortaöğretim veya lise dengi mezunu olunması. Kamu ve özel sektörler en az 3 yıl resepsiyonist olarak çalışma tecrübesi. Bilgisayar İşletmenliği ve Operatörlüğü sertifikaları bulundurmak. Adayların Erzincan Kemaliye öğretmenevi bölgesinde ikametgâh etmesi gerekmektedir.

Yapılacak Branş alım türü: eleman alım (1 Kişi alınmak suretiyle).

Başvuru Tarihi ve Müracaat Şekli, İlan Numarası

Adaylar 29 Eylül 2022 ile 3 Ekim 2022 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden girişlerini gerçekleştirerek iş ilan 00007068123 numarası ile başvuruda bulunabileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.