İŞKUR TYP Valilik ve Belediyeler 175 Personel Alımı Başladı

İŞKUR TYP Valilik ve Belediyeler 175 Personel Alımı Başladı

İŞKUR Toplum Yararına Proje kapsamında personel temini yapılacağı belediyeler tarafından yayınlandı. 175 adet kamu personeli alımı detaylarını derledik. İŞKUR TYP personel alımı nasıl yapılır?

Toplum Yararına Proje iş ilanları İŞKUR üzerinden paylaşıldı. Farklı farklı illerin yayınladığı ilanlara göre 175 kamu personeli alımı temini yapılacağı yayınlandı. Şehirler yayınladıkça sizlere sunmaya devam ediyoruz.

İller olarak alımı yapılacak iller Bitlis Belediyesi 115 adet personel Balıkesir iline ise 60 kamu personeli olmak üzere 2 farklı ilde personel alımı yapılacağı açıklandı.

TYP İş Başvuruları Nasıl Yapılır

Bu ilana başvuru yapmak isteyenler için başvurular İŞKUR TYP sistemine giriş yaptıktan sonra başvuru yapacağı ilin kurumunu seçtikten sonra başvurularını online olarak elektronik ortamda tamamlaya bilecektir.

Başvurular alıma açık olup en geç müracaatlar ise 15 Kasım 2021 tarihine kadar gerçekleştirile bilecektir.

TYP Başvurusunda Aranan Şartlar

ADNSK göre hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katı olmaması, başvuru son tarihi itibari ile daha önceki 1 ayın sigortasını yatırmamış olması, en az yaş sınırı 18 olma, en fazla yaş olarak 50 yaşını geçmemiş olduğu açıklanmıştır.

Başvuru linki haberimizin en altında yer alıyor olup yukarıda belirtilenin dışında yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru esnasında herhangi bir belgenin istenilip istenilmediğin belirtilmemiş olup detayları ilanlar kısmından bakıla bilecektir.

Başvuru şartları arasında emekli veya malul olmama şartı da aranmaktadır.

Adaylar başvuru yapmak için aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni sayfada açarak ulaşabilirler.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum