İŞKUR TYP Temizlik Personeli Ve Güvenlik Görevlisi Alımı

İŞKUR TYP Temizlik Personeli Ve Güvenlik Görevlisi Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara personel alımı yapılacağı duyuruldu. Personel alımları ne zaman yapılacaktır. İŞKUR TYP Temizlik ve Güvenlik görevlisi personel alımı ilanı yayınladı.

MEB tarafından okulların temizliği ve güvenliğini artırmak için TYP kapsamında personel alımı yapacaktır. Okulların yaz tatili döneminin bitmesi ve yeni dönemin başlamasına çok az bir zaman kalması ile gözler TYP işçi alımına çevrilmiştir. Her sene de olduğu gibi bu senede Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara İŞKUR TYP kapsamında Temizlik görevlisi alımı ve güvenlik görevlisi alımı personel alımı yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR TYP kapsamında daha fazla vatandaşın programdan faydalanması amacı ile genel faydalana süresi ise 24 aydan 9 aya düşürülmüştür. Alımı yapılacak olan adayların MEB bünyesindeki okullarda 9 ay çalışacaktır. Özellikle iş bulamayan ve işsiz olan adayların yararlanması beklenmektedir. Alımlarda bay ve bayan olarak başvurular yapılacaktır.

Alımı yapılacak adayların özel nedenlerden dolayı yani evlenme, doğum, 1 2 3 üncü dereceden akraba yakını hısımları vefat ya da benzeri durumlarından dolayı ücretsiz izin günü 14 günden 5 güne düşürülmüştür.

Alımı yapılan kadrolarda işlerin aksamaması ve personel boşluğunu oluşturmamak için izin süreleri kısaltılmış olup belirtilen kadrolarda ihtiyaç duyulan personellerin 5 günden fazla işe gelmemesi durumunda işle ilişkisi kesilecek olup yerine başka işçi alımları yapılacaktır.

İŞKUR TYP İlanı Esnasında İstenilen Şartlar

T.C vatandaşı olan adaylar iş başvurusunda bulunacaktır,

18 yaşını doldurmuş ve emeklilik yaşlı vb. aylık almayan adaylardan personel alımı yapılacaktır,

İŞKUR üzerinden işsizlik kaydı olan,

Personel alımında adrese göre okullara dağıtım yapılacak olup aynı adresten sadece 1 kişi işe alımı yapılacaktır,

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
48 Yorum