İŞKUR Personeli Alımı 11 Şehir Listesi

İŞKUR Personeli Alımı 11 Şehir Listesi

İŞKUR personel alımı gerçekleştirmek için 11 ayrı şehirde ilan yayınladı. Kurum tarafından iş garantili kurslara başvuru merak ediliyor. Peki başvuru işlemleri nasıl yapılacak? Başvuru adresi sayfa sonunda sunuldu.

İŞKUR personel alımı yayınlandı. Kurum 11 farklı şehirde personel alımı yapacağını internet üzerinden açıkladı. Yapılan açıklamaya göre kursa katılacak personele 3810 TL maaş ödemesi yapılacak.

Şehir Listesi

Batman, Hatay, Kırklareli, Mersin, Diyarbakır, Düzce, Manisa, Bolu, Kocaeli, Malatya ve Sakarya şehirleri alımı gerçekleştirecek.

Hangi Branşlara Alım Yapılacak?

Alımı yapılacak bölümler;

• Aşçı,

• Sekreter,

• Ön muhasebeci,

• Düz işçi şeklinde olacaktır.

Kurstan yararlanan ve anne olan kişiler aylık 400 TL bakım desteği birlikte 3810 TL ödeme alacak. Geleneksel mesleklerde görev alacak kursiyerlere günlük 45 TL zaruri gider ödemesi gerçekleştirilecektir. ‘İşte Anne Projesi’ projesiyle beraber istihdam garantili kursa katılmaya hak kazanan annelerin 0-15 yaş arasında çocuğu bunuluyorsa günlük 110 TL zaruri gider ödemesi alacaktır.

İEP Kursu Hakkında

Türkiye İş Kurumu tarafından açılan işbaşı Eğitim Kursları istihdam garantilidir. Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan kurslarından yararlanmak için başvuru gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Kimler Yararlanabilir?

• Kuruma kayıtlı işsiz olanlar,

• 15 yaşını tamamlayanlar,

• Mesleğin istediği özel şartlara sahip olanlar,

• Emekli olmamak gerekir.

İşbaşı Eğitim Kurslarının Süresi

İşbaşı eğitim kursları haftalık 30-40 saat arasında düzenlenmektedir. Mesleki eğitim kurslarının toplam süresi ise 160 gündür.

İşbaşı eğitim kurslarına katılım gerçekleştirecek vatandaşlardan herhangi bir ücret alınmamaktadır. Mesleki eğitim kursu süresince giderler kurum tarafından karşılanmaktadır. Verilen kursları başarıyla tamamlayan vatandaşlara sertifika verilir.

Kurumun belirlediği ‘Kurs Belgesi’ zorunluluğu bulunan mesleklerde sınavda başarılı olan adaylar bu belgeden yararlanabilir. Mesleki eğitim kurslarından faydalanmak isteyen kişiler ‘Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’ ne başvuru gerçekleştirebilir. Müdürlükler Türkiye’nin dört bir yanında aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Başvuru yapacaklar aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni adreste açması ile ulaşacaktır.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum