İŞKUR Mesleki Eğitim Kursu Açtı! Kursa Katılana Günlük 457 TL Ödeyecek

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursu Açtı! Kursa Katılana Günlük 457 TL Ödeyecek

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursu açtı ve başvuru kabul ediyor. Bu kursa katılanlara hem belge verilecek hem de günlük 457 TL ödeme yapılacak. 16 yaş ile 70 yaş arasında olan her vatandaş bu kurslara başvuru yapabilecek.

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursu Başvuruları Başladı!

İŞKUR yeni açtığı bu kursa katılana günlük 457 TL ödeme yapacak. Ayrıca bu kursun bitiminde mesleki yeterlilik belgesi verilecek. 16 ile 70 yaş arasında olanların başvurusu kabul edilecek.

İşgücü Piyasasında Geçerli Bir Mesleğiniz Olsun İster Misiniz?

Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla mesleki eğitim kursları düzenlenmektedir.

Mesleki yeterlilik belgesi verilebilen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere MYK Belgesi, verilemeyen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

Kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakta; kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için ödeme yapılmaktadır.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

İŞKUR MEK süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ile Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri İŞKUR tarafından ödenmektedir.

Devam ettiğiniz her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 261,57 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 425,05 TL ve Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde Motor) mesleğinde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 457,75 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.

İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez. (Hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve kursa katıldığınız her gün için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 261,57 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 425,05 TL, ve Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde Motor) mesleğinde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 457,75 TL, almaya devam edersiniz.)

Malatya Yeşilyurt bu ilanı yayınladı. Kurs No: 1177255 ile başvuru 12 Şubat 2024 bitimine kadar olacak. Diğer şehirler yayınlandıkça sunuyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.