İŞKUR MEK yeni 11 Şehir Personel Alımı Başvuruları 5 ile 17 Mayıs

İŞKUR MEK yeni 11 Şehir Personel Alımı Başvuruları 5 ile 17 Mayıs

İŞKUR mesleki edindirme kursları yeni 11 şehir personel alımı ilanları yayınladı. Yayınlanan ilana göre en az ilkokul mezunu olanlar başvuru yapabilecek. İŞKUR MEK başvuruları 5 Mayıs ile 17 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye İş Kurumu Mesleki Eğitim Kursları yeni 11 şehir personel alımı ilanı yayınladı. İŞKUR MEK başvuruları 5 mayıs 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak. en az ilkokul mezunu adaylar bu alımlara nası başvuru yapacağı detayları sunuldu.

İŞKUR başvuruları için sayfa sonunda başvuru ekranı sunulmuştur. Listede ismi verilen şehirlerde ikamet edenlerin başvurusu kabul edilecektir. En az 18 ve en çok 50 yaşında olanlar bu ilanlara başvuru yapabilecek. Bu kurslara katılanların bir çoğu iş garantili olarak kursları görmektedir.

Alımı yapan şehir listesi

Adana, Şanlıurfa, Bingöl, Kütahya, Afyonkarahisar, Mardin, Siirt, Ardahan, Malatya, Kars ve Hatay şehirleri alım yapmaktadır.

Durumları kursu takibe elverişli olmadığı için ilişiği kesilenler, devam ederken kursun iptal edilmesinden dolayı mezun olamayanlar ile hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engelleyebilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs veya programdan yararlandırılmaz.

Devam ettiğiniz her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 45 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 35 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 70 TL, geleneksel meslekler kapsamında düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 45 TL ve hükümlüler için düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 20 ve Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde Motor) mesleğinde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 75 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.

Başvuru yapmak isteyenler bu adresten işlemlerini yapabilecektir.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.