İŞKUR MEK İstihdam Garantili 16-55 Yaşla Kamu İşçi Alımı

İŞKUR MEK İstihdam Garantili 16-55 Yaşla Kamu İşçi Alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden az Meslek Eğitim Kursları (MEK) bünyesinde güncel ilan yayımlandı. En az 16 en fazla ise 55 üst yaşla yapılacak olan kamu işçi alımı ilanı için son müracaat tarihi 01 Eylül 2023 olarak açıklandı. Sürece dair detayları...

Güncel İŞKUR MEK Kamu İşçi Alımı İş İlanı

1170612 kurs ilan numarası ile yayımlanmış olan güncel ilana göre 12 kamu işçi alımı yapılacaktır. Programın başlangıç tarihi 12 Eylül 2023 bitiş tarihi ise 26 Mart 2024 olarak açıklanmıştır. Toplam 139 gün sürecek program 1.112 saat olarak açıklanmıştır. Pazartesi Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri bir grup şeklinde 8 :00 ile 17:00 saatleri arasında eğitim alınacaktır.

Personel Alımı Müracaat Şartları Nedir?

Türk Vatandaşı Olma: Kurslara başvurabilmek için Türk vatandaşı olmanız gerekmektedir.

Yaş Sınırlamaları: Bazı kurslar için yaş sınırlamaları olabilir. Özellikle gençler ve iş arayanlar için özel programlar düzenlenmiş olabilir.

Eğitim Durumu: Kursa başvurmak için genellikle belirli bir eğitim seviyesine sahip olmanız gerekebilir. Bu eğitim seviyesi kursun amacına ve içeriğine göre değişebilir. Bu kurs programı için 55 üst yaş sınırı olarak belirlenmiştir.

Başvuru Tarihleri: Kurs başvuru tarihleri önemlidir. İlgilendiğiniz kursun başvuru tarihlerini takip etmeniz gerekebilir.

İş Arama Durumu: İŞKUR'un hedefi iş arayan bireylerin işgücü piyasasına katılımlarını sağlamak olduğundan, bazı kurslarda iş arama şartı aranabilir.

Diğer Özel Şartlar: Kursun amacına, süresine ve hedef kitlesine göre özel şartlar belirlenebilir.

Örneğin, belirli bir mesleği öğrenmek isteyenlerden belirli bir yaş grubuna veya eğitim seviyesine sahip olanlara yönelik kurslar olabilir. Bu kurs için özel şart: engellilere mesleki eğitim kazandırma amacında olup; engelli işçi alımı yapılacaktır.

İşçi Alımı İlanına Başvurular Nasıl Yapılacak?

Batman iş ilanları olarak sunulmuş olan bu ilan ortopedik engelliler derneği tarafından yayımlanmıştır. En az okur yazar en fazla ise lisans mezunları adaylarından kabul edilecek olan müracaatlar başlamıştır. Başvurularınızı aşağıda vermiş olduğumuz başvuru linki üzerinden online olarak 1 Eylül 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmanız gerekmektedir.

İstihdam Batman Merkez’de yapılacaktır. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra e - posta adresinize alacağınız mail ile mülakat tarihi ve saatini öğrenebileceksiniz.

Başvuru linki: https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAirDetay.aspx?uiID=1170612

Cep uygulamamızı indirerek anlık iş ilanlarına ulaşın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.