İŞKUR MEK 340 Personel, İşçi, Memur Ve Kamu Personeli Alımı

İŞKUR MEK 340 Personel, İşçi, Memur Ve Kamu Personeli Alımı

İŞKUR MEK ilanları hız kesmeden kamu personeli alımları kapsamında iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. Mesleki Eğitim Kursları bünyesinde çalışmak üzere personel, işçi, memur ve kamu personeli alımı yapılacaktır.

Mesleki Eğitim Kursları kapsamında hizmet etmek isteyenler için birçok yeni ilanlar paylaşıma çıkarıldı. Mesleki Eğitim Kursları bünyesinde çalışmak isteyenler için 2 farklı şehir 1 farklı kamu kurumu toplam 340 kamu personeli alımı iş ilanları yayınladı.

Alımı yapılacak unvanların personel alımı, işçi alımı, memur alımı ve kamu personeli olup özel nitelikleri ise genel ağ uzmanı, bulut bilişim uzman, sistem ve ağ uzmanı, kurumsal kaynak planlama uzmanı, yazılım geliştiricisi ve dekoratif ahşap süslemecisi alımları yapılacak. Kamu işçi alımı detayları sunuldu.

Alımlar İstanbul ili Üsküdar ilçesine, İstanbul ili Ataşehir ilçesine ve Adana Yüreğir illerine 340 kamu personeli alımı yapılacaktır.

MEK Başvuruları Kimleri Kapsar

En az ilköğretim mezunu (Lise- Önlisans- Lisans) mezun adayları başvuruları yapabiliyor.Mesleki Eğitim Kursları için bu ilanlara İŞKUR sisteminde kayıtlı olarak işsiz sayılmak gerekiyor.En küçük yaş şartı olarak en az 15 kurs katılım başvurular için en çok yaş 50 geçmemek gerekiyor.Unvanların gerektirdiği özel şartlara sahip olmak gerekiyor.

Başvuruda bulunacakların mesleğinin gerektirdiği kurslardan mezun olmak gerekiyor.İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanan adayların başvuruları aktiftir. SGK kayıtlı emekli olan adaylar başvuru yapamayacaktır.Kurslara katılmasında engel halleri bulunmamak gerekmektedir.

MEK Kurslarının Karşılayacağı Giderler

Başvuru yapacak çocuk sahibi kadınlar için Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasın çocukları bulunan kadınlara günlük 110 TL verilecektir.Sanayi sektöründe çalışan kadınlar için aynı projeye girecek olup 2-5 yaş arası çocuklarına aylık 400 TL bakım desteği verilecektir.İşe başlanıldığı ay itibari ile genel sağlık sigorta primi ve iş kazası giderleri kurumlar tarafından giderilecektir.

MEK Başvuruları Nasıl Yapılır

Mesleki Eğitim Kurslarına başvuru yapacak adayların başvuruları https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1 web adresine girdikten sonra online olarak yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.