İŞKUR güncel Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor

İŞKUR güncel Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor

Güncel yayınlanan kamu personeli alım ilanı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni 15 kamu personeli alıyor. Yeni kamu personeli alım ilanına kimler başvuracak? Başvurular ne zaman yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alımı için İŞKUR üzerinden İzmir Ayasuluk Tepesi St. Jean kazı başkanlığına yeni ilan yayınladı. İŞKUR kurum dışı kamu personel alımı ilanı ile yapılan açıklamada alınacak personellerin mesleklerinde tecrübeli olması baş şart olarak görülüyor.

Turizm Bakanlığı 15 Personel Alımı 90 günlük çalıştırılacaklar.

Turizm Bakanlığı tarafından kurum dışı olarak alınacak 15 kamu personeli geçici olarak ve 90 gün süreli olarak çalıştırılacaklar.

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda alınacak 15 kamu personelinin meslek özellik olarak kişiler kazı ve restorasyon işi yapacaklar. Yapılan ilanda istenen meslek olarak işçi ve usta alınacağı ve bunların mesleklerinde 5 yıl deneyimli olması gerektiği açıklandı.

Bakanlık bünyesine alınacak 15 personel çalışma olarak saat 07.30 ile 17.00 arasında ve Selçuk/İzmir adresinde çalıştırılacaklar.

kazi1.jpg

Kamu personel adaylarının;

Arkeolog, sanat tarihçisi veya restoratör olmaları,

Alınacak işçiler ve restorasyon usta ve kalfa le için personellerden 3 veya 7 yıllık denetim belgesi ibraz etmesi istenilmekte.

Ayrıca başvuru yapacak kamu adaylarının emeklilik hükümlerine tabi olmaması gerekmektedir.

Bakanlık Kamu Personel Alımına Başvurular Nasıl Yapılıyor

St. Jean kazı evi Selçuk /İzmir adresine başvuru yapmak isteyen adayların 15 Haziran 2021 ile 18 Haziran 2021 arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Aşağıda verilen ilanda belirtilen iln kişisi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

kultur-turizm-personel.jpg

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.