İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni işbaşı eğitim programı açtı

İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni işbaşı eğitim programı açtı

İŞKUR tarafından bu zor günlerde istihdamlarına devam ediyor. İŞKUR aylık 3260 TL maaşla yeni iş başı eğitim programı açtı. Bu yayınlanan eğitim programı nasıl ve ne şekilde işlediği detayları haberimizde…

İŞKUR belli periyotlarla farklı şehirlerde açtığı işbaşı eğitim programına bir yenisini ekledi. İŞKUR aylık 3260 TL maaşla işbaşı eğitim programı açtı. Aktif işgücü programları dahilinde istihdam gerçekleşiyor. Peki kimler bu alımlara başvuru yapabiliyor.

Bu programdan yararlanmak isteyenler, işyerlerini mezun oldukları ya da ilgi duydukları alandaki işyerleri arasından kendileri seçebilmektedirler.

İŞKUR İEP İşbaşı Eğitim Programları

Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.

Bu program için belirlenen katılım şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.

Katılım şartlarını sağlayan bütün öğrenciler ve mezunlar programa katılabilir.

Program başlamadan önceki son bir ayda işsiz olanlar programdan faydalanabilirler.

kur-isbasi-iep-cover.jpg

Programa devam zorunludur. Ancak, kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.

2021 yılı için programa devam edilen her bir gün için işsizlik ödeneği alanlara 54,34 TL, öğrencilere 81,51 TL ve diğer kişilere 108,68 TL zaruri gider ödenmektedir.. Devam edilmeyen günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler banka aracılığıyla aylık olarak yapılır.

Kimler başvuru yapabilir

Adaylar 16 yaş ile 70 yaş arasında olabilecek. En az ilköğretim mezunları (lise, önlisans veya lisans mezunları başvuru yapabilir). Şuan yayında olan Düzce şehri bulunuyor. Başvuruları 31 Mayıs 2021 tarihi bitimine kadar internet üzerinden elektronik olarak alınacaktır. Aşağıda bulunan İŞKUR linkini yeni sayfaya yapıştırıp yapılabilir. Açılan sayfa üzerinde şehir kısmına Türkiye yazarak ilana ulaşabilirsiniz.

NOT: Ortalama maaş tutarı 30 gün ile 108,68 TL’nin çarpımı sonucunda bulunmuştur.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=3

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.