İŞKUR 18 Şehir Personel Alımı Yeni ilanları (3068 TL Ödeme)

İŞKUR 18 Şehir Personel Alımı Yeni ilanları (3068 TL Ödeme)

İŞKUR 18 şehir yeni personel alımı ilanları yayınladı. Alımı yapılacak kişilere ortalama olarak 3068 TL ödeme yapılacak. İŞKUR bu alımları için başvuru adresini sunduk. Farklı mesleklerde alım yapılacağı üzere şartları neler.

İŞKUR 18 Şehir Personel Alımı Yeni İlanları

Türkiye İş Kurumu personel alımı yaparak kursa tabi tutuyor. Kurs bitiminde verilen sertifika ile işe yerleştirmesi kolaylık yapılmış oluyor. Kurs sırasında deneyim şartı verine getirilirken SGK kaydı resmi olarak çıkmış oluyor.

İŞKUR ilanları başvurusu yapacaklar ve yerleşeceklere ödemeler meslekler bazında değişiklik gösteriyor. Ortalama olarak 3068 TL ödemeye kadar yapılıyor.

Şehir Liste Tablosu

Zonguldak, Mardin, Adıyaman, Bilecik, Afyonkarahisar, Malatya, Tekirdağ, Denizli, Batman, Nevşehir, Samsun, Adana, Sivas, Siirt, Kırıkkale, Iğdır, Van ve Sinop şehirleri alımı yapıyor.

Başvuru Genel Şartları

Adaylar en az 15 yaşında olabilmektedir. Üst yaş sınırı verilmediği ve emekli aylığı almıyor olmaması göz önüne alındığında 50 yaşa kadar başvuru kabul etmektedir. Başvuru yaptığı kurs devamlılığı olması gerekiyor. Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olması gerekmektedir.

İŞKUR Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Bu alıma başvuru yapacaklar verilen https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1 adresi kopyalayıp yeni adrese yapıştırması gerekiyor. Hemen ardından ARA tuşuna basması ile 4 sayfalık iş ilanlarına ulaşacaktır. Kendi şehrinde olan ilanı seçerek başvuru yap butonunu tıklaması ile işlemi sonlandıracaktır.

Meslek Grupları

Aşçı, grafik animasyoncı, servis elemanı, sedefkar, minyatürcü, tığ örgücü, el nakışçısı ve çocuk giyimci mesleklerinde kurslar açılmıştır.

Kurs Genel Ödeme Durumları

1. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 70 TL zaruri gider ödenir.

2. Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 45 TL zaruri gider ödemesi yapılır.

3. İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 35 TL zaruri gider ödemesi yapılmaktadır.

4. İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve akabinde istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara günlük 110 TL zaruri gider ödemesi yapılacak.

5. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılır.

6. Genel sağlık sigortası primi ödenecektir.

7. İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kamu Kurumu tarafından mesleki eğitim kursu süresince karşılanmaktadır.

İŞKUR MEK (mesleki eğitim kursları) alımlarının tamamında ikamet ediyor olma zorunluluğu bulunuyor. Diğer şehirler yayınlandıkça her hafta sizlere sunuyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum