HSK 3.200 TL maaş en az ilkokul mezunu kamu personel alım başvuruları

HSK 3.200 TL maaş en az ilkokul mezunu kamu personel alım başvuruları

HSK bünyesine alınacak en az ilkokul mezunu kamu personeli alım ilanı yayınlandı. HSK açılımı nedir? HSK personelleri kimler arasından seçilecek? HSK kamu alımları ne zaman?

HSK (Hakimler ve Savcılar Kurulu) tarafından İŞKUR üzerinden yayınlanan en son kamu iş ilanları ile kurul bünyesine en az ilkokul mezunu 3 kamu personeli alımı yapılacak. Alınacak personeller Temizlik Görevlisi olarak çalıştırılacak ve daimi olarak tam zamanlı görev alacaklar.

Temizlik Görevlisi alımında son başvuru 16 Nisan

Temizlik görevlisi olarak alınacak kamu personelleri için başvurular bugün başladı.  Başvuru yapacak adayların İŞKUR ostim hizmet merkezi 00005985855 İŞKUR iş ilan numaralı ilana bugünden itibaren 16 Nisan 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. 2021 yılı için günlük ücret Temizlik Görevlisi pozisyonunda istihdam edileceklere brüt 124,02 TL ücret ödemesi yapılacak.

HSK alımında 35 yaş sınırı var

HSK tarafından alınacak temizlik personellerinin;

İlkokul mezunu olması gerekmekte ve lise mezununa kadar başvurular alınmakta önlisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecek.

Kadın ve erkek adayların 18 yaşına girmiş 35 yaşını tamamlamamış olması,
Sadece Ankara merkez ve ilçelerinden başvurular kabul edilecek,

Adayların askerliklerini yapmış olmaları, askerlik çağına gelmemiş olmaları ya da askerlik ilişiği bulunmaması,

Adayların engelli olması ve engellilik durumlarını sağlık kurul raporuyla belgelendirmesi şartları bulunmaktadır.

HSK da 27 Nisan da kura çekilecek

HSK personel alımı başvuru şartlarını taşıyarak belirtilen tarihe kadar İŞKUR başvuru işlemlerini yapan kişilere 27 Nisan 2021 tarihinde HSK konferans salonunda noter huzurunda çekiliş yapılacak.

Bütün duyurular HSK internet sitesi üzerinden yapılıyor

Bu kamu alımında sadece başvurular İŞKUR üzerinden yapılıyor diğer bütün duyuruları HSK internet sitesi üzerinden takip etmeniz gerekmektedir.

Atanmaya hak kazanan adaylar;

Nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma, adli sicil kaydı adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecek, askerlik durum belgesi terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir, fotoğraflı iş talep bilgi formu, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınacak engellilik durumunu belirtir ve işçi olarak çalışmasına engel bir durumunun olmadığına dair sağlık kurulu raporu belgelerini hazırlamaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.