Halk Eğitim Müdürlüğü MEK Personeli Alımı Başvurusu 10 Haziran

Halk Eğitim Müdürlüğü MEK Personeli Alımı Başvurusu 10 Haziran

Halk Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Kursları kapsamında personel alımı başvurularını 10 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. MEK başvurusu yapacaklar hangi yöntemi izlemesi gerekiyor. Kimler MEK başvurusunda bulunabilir.

Halk Eğitim Müdürlüğü MEK personel Alımı Başvuru Duyurusu

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları kapsamında personel alımı yapılacak. MEK başvuruları 10 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar yapılması gerekiyor.

Başvuruları 10 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. Yaş olarak 20 ile 50 arasında olması isteniyor. 10.06.2020 tarihinde perşembe günü saat 11:00 Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü binası, mülakat yapılacaktır. Ankara Beypazarı Halkeğitim Müdürlüğü bu alımı gerçekleştiriyor.

Mesleki Eğitim Kursları

Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla mesleki eğitim kursları düzenlenmektedir.

Mesleki yeterlilik belgesi verilebilen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere MYK Belgesi, verilemeyen mesleklerde kursa katılan kursiyerlere İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

Kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakta; kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için ödeme yapılmaktadır.

Ayrıca eğitim süresince iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ile genel sağlık sigortası prim giderleri İŞKUR tarafından ödenmektedir.

Mesleki Eğitim Kursları

Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.

Bu kurs için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.

Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız kursa katılamazsınız.

Kursa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa kurs süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, kursla ilişiğiniz kesilir.

Durumları kursu takibe elverişli olmadığı için ilişiği kesilenler, devam ederken kursun iptal edilmesinden dolayı mezun olamayanlar ile hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engelleyebilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs veya programdan yararlandırılmaz.

Devam ettiğiniz her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 45 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 35 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 70 TL, geleneksel meslekler kapsamında düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 45 TL ve hükümlüler için düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 20 ve Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde Motor) mesleğinde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 75 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez.

Kursa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.

Doğru mesleği seçtiğinizden emin olunuz! Kursa katılmanız halinde; aynı meslekte hiçbir zaman, farklı meslekte ise 6 ay geçmeden hiçbir şekilde başka bir kursa katılamazsınız.

Kurslardan mezun olan kişiler aynı meslekte olmak kaydıyla İşbaşı Eğitim Programlarına devam edebilirler. Bu durumda, Kurs ve İşbaşı Eğitim (staj) Programlarının toplam süresi fiili olarak yüz altmış günü geçemez. İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.

İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.

Program süresi boyunca “iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.

Kurs sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde MYK belgesi veya MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.

Başvurmak için linki kopyalayıp yeni sayfaya yapıştırarak ve açılan sayfada ara butonuna başma yöntemi ile ulaşabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.