Fethiye Polisevi En Az İlkokul KPSS Şartsız İşçi Alımı İŞKUR İlanı

Fethiye Polisevi En Az İlkokul KPSS Şartsız İşçi Alımı İŞKUR İlanı

Muğla Fethiye Polisevi en az ilkokul mezunu adaylar arasından işçi alımı yapacak. İŞKUR iş ilanları 3 farklı branşta KPSS şartsız personel alımı başvuru şartları erişime açıldı. Polisevi personeli olmak için hangi adımları izlemek gerekiyor.

Polisevi İşçi Alımı İŞKUR İlanları

Muğla Fethiye en az ilkokul mezunu adaylar arasından personel alımı yapacak. KPSS şartsız personel alımı başvuru şartları neler olduğu detayları verildi.

Bulaşıkçı alımı 2 kişi 00008263734 İŞKUR ilan numarası ile başvuru alacak.

Servis görevlisi alımı 2 kişi 00008263757 iş ilan numarası ile başvuruyu kabul edecek.

Garson alımı 4 kişi 00008263744 iş ilan numarası ile başvuru kabul ediyor.

En az ilkokul, en fazla lisans mezunu olmak, eğitim durumunu gösterir belge sunulacaktır.

Adli Sicil ve Arşiv Kaydı Belgesi sunulacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı veya hijyen eğitimi verme yetkisi olan firmalardan ‘’Hijyen Eğitim Sertifikası’’na sahip olanlar mülakatta tercih sebebi sayılacak ve artı puan olarak değerlendirilecektir.

Daha önceden Garson iş deneyimine sahip olması, sözlü ve uygulamalı mülakatta tercih sebebi sayılacak ve artı puan olarak değerlendirilecektir. (Bu durumu SGK dökümü ile belgeleyecektir.)
Alınacak personele asgari ücret ödenecektir.

Lojman imkanı bulunmamaktadır.

Polisevi Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak sözlü ve uygulamalı mülakatta başarılı olmak.

Mülakatı kazanan adayların Sağlık Problemi olmadığını, sağlık raporu ile belgelemek zorundadır.

Sözleşmeli personelin çalışma süresi İş Kanunu kapsamında planlanacaktır. Çalışma saatleri idaremizce vardiya esasına göre belirlenecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin, 4.Maddasine istinaden, işçi olarak alınacaklarda; 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak, şartlarına haiz olmak.

Başvuru sayısının talep edilen sayının 4 (dört) katını aşması durumunda 14.05.2024 günü saat: 10.00’ da Fethiye 4. Noterliğinde çekilecektir. Kura sonrası belirlenen asil ve yedek adaylar için 15.05.2024 tarihinde saat 10:00 da, Polisevi Şube Müdürlüğümüz hizmet binası giriş katında bulunan toplantı salonunda sözlü ve uygulamalı mülakat yapılacaktır.

Başvuru sayısının talep edilen sayının 4 (dört) katını aşmaması durumunda 15.05.2024 tarihinde saat 10:00 da, Polisevi Şube Müdürlüğümüz hizmet binası giriş katında bulunan toplantı salonunda oluşturulan komisyon tarafından sözlü ve uygulamalı mülakat yapılacaktır.

Adaylar kurumumuzca yukarıda belirtilen evrakları 15.05.2024 günü mülakat saatine kadar Şube Müdürlüğümüze elden teslimini yapmak zorundadır.

Mülakatı kazanan adayların, işe alınma aşamasında Muğla Emniyet Müdürlüğünce yapılacak güvenlik arşiv soruşturmasında engel sorun teşkil edici, sakıncalı durumunun bulunmaması şartı aranacaktır.

Polisevi Şube Müdürlüğümüz 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" e uygun şartlarda, belirli süreli sözleşmeli personel alınması amacıyla, alınacak personellerin belirlenmesi için Müdüriyet Makamının olurları ile oluşturulan mülakat komisyonu olarak toplanarak, Sözlü ve uygulamalı Mülakata girecek olan adayların Mesleki Bilgi (25 Puan),Genel Kültür (20 puan), Dış Görünüş (15 Puan), İletişim, özgüveni ve ikna kabiliyeti (20 puan) ile Kendini ifade edebilme, Anlama ve Kavrama Kabiliyeti, Uygulama (20 puan) olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılması, Başarılı sayılabilmek için yapılacak olan sözlü ve uygulamalı mülâkat' tan 100 tam puan üzerinden en az 60 (altmış) puan alınması gerekmektedir.

Ayrıca alınacak tüm personeller devlet memuru olmayıp geçici işçi statüsünde çalıştırılacaktır. Mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.

Kurumumuzca işe başvuruda bulunan kişilere yapılacak her türlü duyuru İŞKUR tarafından gönderilen listede bulunan irtibat numaraları üzerinden telefon ile aranmak suretiyle yapılacaktır.
Mülakat sonuçları Fethiye Ovacık Polisevi Şube Müdürlüğünde askıda duyurulacak olup, (7) gün askıda kalacaktır.

Listede belirtilen numaraya ulaşılamaması durumunda veya çağrıya geri dönüş yapılmaması durumunda hakkından vazgeçilmiş sayılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.